Tarnobrzeg: Centrum „Natura 2000” rozdaje budki dla ptaków (fotoreportaż)

„Ptaki dziuplaste – stare drzewa znikają, nowe domki powstają” – to kolejna akcja niezłomnych edukatorów w dziedzinie ekologii z tarnobrzeskiego Centrum Promocji Obszaru „Natura 2000”. Tym razem pracownicy Centrum rozdają budki lęgowe, by w ten sposób upowszechnić wiedzę o znaczeniu startych, dziuplastych drzew i powiązanych z nimi gatunków ptaków. Akcję dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W pierwszym etapie akcji która rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, pracownicy Centrum odwiedzają placówki oświatowe z regionu, od przedszkoli, przez szkoły podstawowe i gimnazja.

Przedszkole lub szkołę odwiedza ornitolog, który ma ze sobą pięć budek przeznaczonych dla różnych gatunków ptaków oraz tablice edukacyjną, obrazującą przeznaczenie danej budki dla danego gatunku ptaków.

Po tematycznej prelekcji tablica zostaje przekazana placówce, podobnie jak budki dla ptaków, które zostają zawieszone na drzewach w pobliżu szkoły lub przedszkola. Do tej pory w ramach akcji pracownicy Centrum odwiedzili już 10 placówek z 30 zaplanowanych.

BUDKA DLA KAŻDEGO

W środę 15. marca br. pracownicy Centrum Natura 2000 będą zaś rozdawać budki dla ptaków osobom indywidualnym, które zadeklarują powieszenie domku dla ptaków w odpowiednim miejscu. Budkę będzie można odebrać w siedzibie Centrum ( w Zamku Tarnowskich w Dzikowie) od godziny 10.

foto: Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły”

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x