Już dziś tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg rozpoczynają walkę o finał Ligi Mistrzyń. Transmisja w internecie

Już dziś tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg rozegrają pierwsze spotkanie w ramach półfinału Ligi Mistrzyń. Przeciwniczkami podopiecznych trenera Nęcka będą zawodniczki węgierskiego klubu Szekszard AC.

– Jedziemy do swych sportowych przyjaciół. Pierwszy i ostatni pobyt w Szekszard był świetny, poza wynikiem meczu, bo w nieprawdopodobnych okolicznościach przegraliśmy 2:3 (Natalia Partyka nie wykorzystała siedmiu piłek meczowych z Petrą Lovas, a Han Ying czterech z Li Fen – przyp. red.), ale cały pobyt wspominamy pozytywnie. Urzekły nas zwłaszcza winnice i historia niektórych win. Po powrocie z Węgier tak dobrze o nich i o Szekszard mówiliśmy, że teraz będziemy mieć wsparcie zarówno uczniów z Hetmana, którzy przyjadą autokarem, jak i około dwudziestu sympatyków oraz mediów – TVP Rzeszów i Radio Rzeszów. To niecodzienne w naszej dyscyplinie, dlatego cieszymy się bardzo, bo to także kapitalna promocja dla Tarnobrzega, Podkarpacia i Polski – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Obecność polskich kibiców ucieszyła także gospodarzy. – Menedżer Szekszard AC, pan Arturs Reinholds stwierdził, że to nobilitacja dla tej dyscypliny i podniesie rangę wydarzenia – dodaje szkoleniowiec KTS-u.

Od strony sportowej nie wiadomo czego można się spodziewać od gospodarzy. Po pierwsze, mecz odbędzie się piłkami, którymi tarnobrzeżanki już dwukrotnie przegrywały spotkania wyjazdowe, a po drugie – Węgierki są najbardziej nieobliczalne z dotychczasowych rywalek Siarki-ZOT. Zarówno Rosjanka Polina Mikhailova, która jest brązową medalistką mistrzostw Europy z Jekaterynburga, Węgierka Dora Madarasz i Lin Ye z Singapuru potrafią grać wybitnie, ale też zdarzają się im spektakularne wpadki. Na szczęście Petra Lovas, dobrze grająca przeciwko defensywie, jest w ciąży, więc odpowiedzialność za wynik spocznie na wymienionej trójce.

– Oby ten mecz zakończył się lepiej niż w Kartagenie i sprzyjało nam szczęście, bo od dłuższego czasu zapominamy go zabrać ze sobą na wyjazdy – kończy trener Zbigniew Nęcek.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18 – link do transmisji tutaj

źródło: KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x