Tarnobrzeg: Ewelina Dyda, autorka kryminału „Zła waluta” spotkała się z czytelnikami (fotoreportaż oraz video)

Promocja kryminału „Zła waluta” Eweliny Dydy odbyła się wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Akcja książki toczy się w Tarnobrzegu, w którym autorka mieszka od siedmiu lat.

– Tutaj mieszkam, a najlepiej pisze się o miejscach, które się dobrze zna, do których można pójść, sprawdzić wszystkie szczegóły które mogą dodatkowo zainspirować – mówiła Ewelina Dyda. – Duże miasta mają swoich pisarzy kryminalnych, temat dużych miast jest już dość dobrze opracowany zaś w miastach typu Tarnobrzeg jest jeszcze przestrzeń do eksploracji, przestrzeń, którą można w kryminale przedstawić – dodała.

Autorka pracuje już nad drugą częścią serii, w której w Tarnobrzegu pojawi się seryjny morderca, a akcja będzie rozgrywać się jesienią.

Gośćmi specjalnymi spotkania  byli wydawca książki oraz autor poczytnych kryminałów, Mariusz Czubaj.

*******************************************************************************************************************************************************************

Ewelina Dyda – polonistka, pisarka i recenzentka. Ukończyła filologię polską ze specjalizacją krytycznoliteracką. Publikowała w kwartalniku literackim „Wyspa” i we „Frazie”. Współpracowała z Portalem Kryminalnym, Booklips i Literatkami. Obecnie prowadzi popularny i ceniony blog na temat literatury (poczytajnia.wordpress.com).

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z całego spotkania z autorką.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
3 lat temu

kolejna utalentowana blogerka

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x