Tarnobrzeg: Korty tenisowe na Zwierzyńcu dostępne od 21. marca – sprawdź cennik oraz godziny otwarcia

Od wtorku 21 marca br. amatorzy tenisa ziemnego dostaną na wiosenne rozgrywki trzy nowe korty tenisowe wraz z zapleczem, zlokalizowane na obiektach treningowych Zwierzyniec – informuje tarnobrzeski MOSiR, zarządca obiektu. Korty to zwycięski projekt budżetu obywatelskiego 2014 roku.

Inwestycja czekała tak długo na realizację z powodu zmian wprowadzonych przez tarnobrzeski magistrat. Zmieniono miejsce ich usytuowania, pierwotnie miał to być bowiem teren na którym dawniej funkcjonował basen letni w Tarnobrzegu, zmodyfikowano również koncepcję, zamiast dwóch kortów, będą trzy. Jeśli zaś zapotrzebowanie będzie duże, uruchomiony zostanie również czwarty, zaprojektowany już kort.

Z powodu zmian znacznie zwiększyła się kwota realizacji tego projektu, pierwotnie było to 960 tysięcy zł, ostateczny zaś koszt to 1 mln 371 tysięcy zł z czego 300 tysięcy zł to dofinansowanie.

– Stwierdziliśmy, że mamy piękny kompleks na Zwierzyńcu i najwyższa pora żeby coś na tym Zwierzyńcu się działo – wyjaśniał w sierpniu ubiegłego roku prezydent Kiełb, podczas „roboczego” otwarcia kortów.

Korty mają nowoczesną, akrylową nawierzchnią. – Do każdej nawierzchni trzeba się przyzwyczaić, tutaj jest troszeczkę szybciej niż na nawierzchni ziemnej – wyjaśnia Damian Blicharz z Tarnobrzeskiego Klubu Tenisa Ziemnego. Na tę chwilę nie przewidziano funkcjonowania wypożyczalni rakiet i piłeczek, jest za to pomieszczenie socjalne, z szatnią, ubikacją i prysznicem.

GODZINY OTWARCIA ORAZ CENNIK

Korty będą czynne sezonowo od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00 – 22:00.

KOMPLEKS NA ZWIERZYŃCU – DAROWIZNA OD KS SIARKI

Budowa kortów tenisowych na Zwierzyńcu nie była by możliwa bez prawa własności do tego terenu, którym dysponuje miasto. Jeszcze w 2011 roku kompleks na Zwierzyńcu był własnością klubu sportowego KS Siarka. Klub miał wtedy zadłużenie w granicach 350 tysięcy zł, z czego część było to zadłużenie wobec piłkarzy i pracowników. Ówczesny prezydent Norbert Mastalerz zaoferował zarządowi 350 tysięcy zł w formie dotacji miejskiej na pokrycie długów, w zamian za bezpłatne przekazanie kompleksu na Zwierzyńcu miastu.

– Koszty wymagalne są w granicach 300- 350 tys., w tym 150 tys. netto to są płace dla pracowników i piłkarzy. (…) Zostają nam jeszcze trzy miesiące, (…) i to jest 136 tys.500 zł. – tyle musimy zabezpieczyć. Jeśli tego nie zrobimy, zadłużenie wyniesie na koniec roku ok. 400-450 tys. zł – argumentował decyzję przekazania miastu Zwierzyńca ówczesny prezes klubu Wacław Salamucha.

Ostatecznie tereny te zostały przekazane miastu bez uprzedniej wyceny, “za bezcen” jak dowodziła część członków zarządu. – szeroko na ten temat pisaliśmy tutaj

regulamin kortów – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x