Tarnobrzeg: 50 tysięcy dla Tygodnika Nadwiślańskiego (video)

50 tysięcy złotych z budżetu miasta zostanie przeznaczonych na dokapitalizowanie spółki Wydawnictwo Samorządowe – tak zadecydowali radni Tarnobrzega. Za przyjęciem uchwały głosowało siedemnastu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

Kiedy w październiku 2016 roku radni głosowali nad uchwałą intencyjną o zbyciu udziałów w Wydawnictwie Samorządowym, pisaliśmy, że Tygodnik Nadwiślański uratował jeden głos. – Nie ma powodów by sprzedawać udziały tygodnika a ten kto chce kupić tygodnik nie robi tego w dobrej wierze, on chce nas wykupić, zlikwidować i przejąć rynek – mówił wtedy prezes Wydawnictwa Samorządowego Wacław Pintal, dodając że ewentualny nabywca mając udziały Sandomierza i Tarnobrzega może z Tygodnikiem zrobić co chce. (- Gmina Tarnobrzeg posiada 1335 udziałów o wartości 66.750 złotych w Wydawnictwie Samorządowym, stanowiącym 44,35 % kapitału zakładowego. Niewiele mniej bo 1330 udziałów posiada w spółce samorząd Sandomierza – przyp. red)

Z kolei prezydent Kiełb mówił wówczas, iż ewentualna sprzedaż akcji jednemu z trzech zainteresowanych podmiotów obwarowana była by pewnymi warunkami. – Zależy mi na utrzymaniu marki Tygodnika Nadwiślańskiego, po drugie na tym aby pracownicy Tygodnika tej pracy nie stracili. Jeżeli nie znajdziemy takiego podmiotu który będzie zainteresowany tymi propozycjami, to po prostu my tych udziałów nie sprzedamy – tłumaczył G. Kiełb.

Ostatecznie uchwała została odrzucona, za jej przyjęciem głosowało 8 radnych, 9 było przeciw zaś 2 wstrzymało się od głosu – (szeroko na ten temat pisaliśmy tutaj)

KiZPS SIARKOPOL UDZIAŁOWCEM SPÓŁKI?

Temat sprzedaży udziałów w spółce powrócił już na następną, listopadową sesję, do ponownego głosowania nie doszło, gdyż prezydent wycofał uchwałę, tłumacząc iż pojawił się podmiot zainteresowany dokapitalizowaniem spółki. Tak się jednak nie stało.

– Był udziałowiec zainteresowany zakupem większościowego pakietu, nie ukrywam to był KiZPS Siarkopol, niestety burmistrz Sandomierza nie do końca był zainteresowany tym, żeby jakiś udziałowiec miał pakiet większościowy – wyjaśniał wczoraj prezydent Kiełb.

50 TYSIĘCY DLA TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO

Wczoraj radni niemal jednogłośnie opowiedzieli się za dokapitalizowaniem spółki kwotą 50 tysięcy zł. Uchwała była odpowiedzią na pismo skierowane do prezydenta miasta, w którym prezes wydawnictwa Wacław Pintal wyjaśniał, iż jeśli do kwietnia br. spółka nie zostanie dokapitalizowana, będzie musiał ogłosić jej upadłość.

Za dokapitalizowaniem spółki był między innymi radny Kamil Kalinka, który przyznał, że choć jest przeciwny temu iż jakakolwiek władza posiada media, to tym razem zagłosuje za uchwałą. – Nie chciałbym aby z Tygodnika zrodziło się coś co na jednym portalu – argumentował radny, nawiązując do chęci nabycia udziałów w wydawnictwie przez właściciela portali internetowych działających na terenie Tarnobrzega, Stalowej Woli i Sandomierza.

– Na pewnym portalu pojawiły się kiedyś wiadomości, że pan prezydent chodzi na czyjejś smyczy, że ktoś mu zakłada kaganiec, krótko mówiąc były bardzo nieprzychylne artykuły na temat pana prezydenta. I nagle linia ideologiczna tego portalu się zmieniła, już nie ma nieprzychylnych artykułów na pana prezydenta, a są bardzo różne artykuły kłamliwe na inne osoby (…) Panie prezydencie oczekiwałbym odpowiedzi jakie środki z miasta są kierowane na jakiekolwiek wydawnictwo, jakikolwiek portal, jakiekolwiek wydarzenie związane z panem Arturem Szczęsnym – pytał radny Kalinka.

– Na Bal Sportowca (chodzi o Bal Mistrzów Sportu portali stw24.pl, rni24.eu, tsa24.com, rta24.eu – przyp.red) samorząd tarnobrzeski faktycznie przeznaczył kwotę w granicach 5-6 tysięcy złotych, ale na Bal Sportowca w Echu Dnia też samorząd przeznaczył podobne pieniądze. To nie jest tak, że prezydent ma kogoś w kieszeni – odpowiadał Grzegorz Kiełb.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sylwia
3 lat temu

beznadziejny redaktor pan niemiec z maziarni ,pisze takie farmazony ze glowa mala,nie ma pojecia co sie dzieje w nisku co stworzyl dany burmistrz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a rozpisuje sie !..widac padla frekwencja i klamstwa chce udzielac zeby podbic czytalnosc gazety

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x