Sześć bramek w Częstochowie. Siarka przegrywa z Rakowem (video)

Siarka Tarnobrzeg przegrała w Częstochowie z miejscowym Rakowem 2:4 (0:1) w meczu 24. kolejki II ligi. Dla Siarki była to pierwsza porażka w tym roku, dla Rakowa zaś trzecie z rzędu zwycięstwo.

Raków wyszedł na prowadzenie w 36 minucie, po trafieniu Petera Mazana. Tuż po przerwie prowadzenie gospodarzy podwyższa Przemysław Oziębała. Zaledwie trzy minuty później, w zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki kieruje Tomas Petrasek i Siarka przegrywa już tylko 1:2. Dwadzieścia minut później po samotnym rajdzie Hubert Tomalski ogrywa bramkarza gospodarzy, doprowadzając do wyrównania.

Zaledwie sześć minut później Piotr Malinowski pewnym uderzeniem obok Karola Dybowskiego zdobywa trzecią bramkę dla częstochowian. Wynik spotkania ustali w 90 minucie Tomas Petrasek, rehabilitując się tym samym za wcześniejszą interwencję, po której padła bramka samobójcza.

Dzięki wygranej z Siarką i remisie Odry Opole z Legionovią Raków awansował na pozycję lidera rozgrywek.

W sobotę 8. kwietnia Siarka podejmie walczącą o utrzymanie Polonię Bytom. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – SIARKA TARNOBRZEG 4:2 (1:0)

1:0 – Mazan 36′
2:0 – Oziębała 47′
2:1 – Petrasek 50′ (s)
2:2 – Tomalski 70′
3:2 – Malinowski 76′
4:2 – Petrasek 90′

RAKÓW: 1. Mateusz Lis – 17. Przemysław Oziębała, 15. Łukasz Sołowiej, 2. Tomáš Petrášek, 18. Lukáš Ďuriška, 13. Piotr Malinowski (86, 19. Łukasz Kmieć) – 8. Peter Mazan (70, 5. Tomasz Margol), 11. Jakub Łabojko (88, 6. Filip Kowalczyk), 7. Rafał Figiel (83, 4. Adam Mesjasz), 23. Tomasz Wróbel – 10. Adam Czerkas.

SIARKA:1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon (82, 7. Konrad Zaradny), 9. Marcin Stefanik, 20. Grzegorz Płatek (78, 8. Marcin Stromecki), 16. Mateusz Czyżycki (46, 44. Michał Żebrakowski), 17. Hubert Tomalski – 19. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Czerkas, Łabojko – Waleńcik, Stefanik, Koczon.

sędziował: Paweł Malec (Łódź)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 24. KOLEJKI II LIGI: Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 0:1, Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów 1:2, Polonia Warszawa – Gryf Wejherowo 1:3, Odra Opole – Legionovia Legionowo 1:1, Polonia Bytom – ROW 1964 Rybnik 2:0, Kotwica Kołobrzeg – Radomiak Radom 3:1, Olimpia Zambrów – Puszcza Niepołomice 1:2, Błękitni Stargard – Rozwój Katowice 0:2