Tarnobrzeg: Będzie czyściej nad brzegami Wisły. Trwa sprzątanie Królowej Polskich Rzek (fotoreportaż)

Akcja sprzątania wideł Wisły i Sanu odbywa się dzisiaj, w ramach trwającego Roku Rzeki Wisły. Do inicjatywy włączyło się również kilka stowarzyszeń wodniackich oraz OSP z terenu Tarnobrzega, które we współpracy z magistratem oczyszczają brzeg Wisły, od przeprawy promowej, w kierunku mostu w Nagnajowie. Z kolei tarnobrzescy wędkarze wyruszyli z sandomierskiego brzegu Królowej Polskich Rzek, w kierunku Tarnobrzega.

Dzisiejsze porządki odbywają się w powiatach stalowowolskim, tarnobrzeskim i sandomierski, pod hasłem „Sprzątanie wideł Wisły i Sanu”. Odcinek Sanu jest sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli aż do ujścia rzeki do Wisły. Sprzątanie Wisły natomiast obejmuje odcinek od promu w Baranowie Sandomierskim do odcinka ujścia Sanu.

Sprzątanie odbywa się głównie z wody, bowiem akcja ma na celu zebranie jedynie tych odpadów, które znajdują się bezpośrednio na powierzchni wody lub na nawisach przybrzeżnych.

******************************************************************************************************************************************************************

Rok Rzeki Wisły to inicjatywa organizacji obchodów 550. rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle, na które złożą się liczne wydarzenia organizowane we wszystkich województwach położonych nad Wisłą. W związku z inicjatywą Roku Rzeki Wisły działa także fundacja o tej samej nazwie.

Idea obchodów została zainicjowana przez Społeczny Komitet Obchodów Roku Rzeki Wisły w 2017 roku i zyskała poparcie wielu instytucji i samorządów. W dniu 23 czerwca 2016 roku Sejm przyjął uchwałę, w której właśnie ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.

foto: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
6 lat temu

wszystko fajnie tylko dlaczego nic się nie dzieje nad Wisła, jak kiedyś, kiedyś były imprezy i inne atrakcje

ten
6 lat temu

o dniach Tarnobrzega cicho a ty tu o innych jeszcze imprezach piszesz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content