Tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń! Węgierski Szekszard AC odprawiony z kwitkiem! (fotoreportaż oraz video HD)

Tenisistki stołowe KTS Siarki ZOT Tarnobrzeg pewnie wygrały w piątek przed własną publicznością rewanżowy mecz półfinałowy Ligi Mistrzyń z węgierskim zespołem Szekszard AC 3:0 i po raz drugi z rzędu awansowały do finału.

Trener Zbigniew Nęcek postawił na sprawdzony schemat – nie bronimy wyniku, nie kalkulujemy, ale walczymy o zwycięstwo. Z takim samym nastawieniem podeszły do stołu jego zawodniczki. Może na początku u Han Ying, która dźwigała na swoich barkach dużą odpowiedzialność, widać było większą niż zwykle nerwowość. Pojedynek z Dorą Madarasz do łatwych nie należał a na dodatek liderka KTS-u wiedziała, że ten mecz wygrać musi, aby koleżankom z zespołu zapewnić komfort psychiczny w kolejnych spotkaniach. I jak zawsze Ying zachowała się jak na prawdziwą liderkę przystało – 1:0 dla gospodarzy.

Więcej nerwów i huśtawki nastrojów było w starciu Wiktorii Pawłowicz i Poliny Mikhaiłowej. Tarnobrzeżanka przegrała pierwszą odsłonę, ale w drugiej wydostała się z tarapatów i wyrównała. Trzecią rozpoczęła śpiewająco, prowadziła nawet 9:3, ale brak konsekwencji taktycznej w połączeniu z bardzo dobrą grą rywalki spowodowały, że to zawodniczka Szekszard ponownie objęła prowadzenie. Jednak znowu Wiktoria nie dała się złamać, przetrzymała kryzys i w piątym secie dzielnie przeciwstawiała się coraz bardziej poirytowanej Mikhaiłowej. W tym momencie Tarnobrzeg przypieczętował awans!

W ostatnim meczu Li Qian nie dała szans Lin Ye. Singapurka miała w pamięci pojedynek z Szekszard, kiedy to dziurawiła swoimi atakami obronę „Małej”, ale nie wzięła pod uwagę, że w Tarnobrzegu Li Qian jest inną zawodniczką i tym razem raz za razem dziurawiła siatkę. Jedynie w trzecim secie tenisistka gości znalazła drogę do zwycięstwa, ale była to krótka chwila chwały. – Bardzo się wszyscy cieszymy ze zwycięstwa i awansu, ale także z atmosfery. Super się gra przy takiej publiczności – mówiła po meczu Li Qian.

W finale KTS Siarka-ZOT zmierzy się, jak przed rokiem, z Berlinem. Pierwszy mecz w Tarnobrzegu 5 maja.

W przerwie meczu pamiątkowe statuetki otrzymali uczestnicy pierwszej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego – więcej o tym wydarzeniu już wkrótce.

KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg – Szekszard AC 3:0

Han Ying – Dora Madarasz 3:0 (11:7, 11:8, 11:4)

Wiktoria Pawłowicz – Polina Michajłowa 3:2 (9:11, 11:9, 11:13, 11:9, 11:8)

Li Qian – Ye Lin 3:1 (11:4, 11:4, 4:11, 11:6)

źródło: KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg