Tarnobrzeżanin Michał Wojciechowski zwycięża w XXXVII edycji Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka (fotoreportaż oraz video HD)

Michał Wojciechowski z tarnobrzeskiego klubu biegacza Witar bezapelacyjnie zwyciężył w XXXVII edycji Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka. Zwycięzca zameldował się na mecie z czasem 0:31:38.5.

Bieg Siarkowca od sześciu lat poświęcony jest pamięci wybitnego tarnobrzeskiego biegacza Kazimierza Sławka. W tegorocznej edycji biegu powrócono do dawnej formuły, zawodnicy nie startowali z Machowa lecz z placu Bartosza Głowackiego, gdzie również kończyli swoje zmagania. Były to więc biegi uliczne, które ukończyło łącznie 180 zawodniczek i zawodników.

Drugie miejsce z czasem 0:32:35.0 zajął dobrze znany amatorom biegania w Tarnobrzegu Viktor Starodubtsev, wyprzedzając swojego rodaka Oleksandra Chenikalo. Pierwszą panią na mecie była Mariya Hudak z Ukrainy, z czasem 0:36:24.2. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Siembida ze stalowowolskiego Klubu Biegacza, która do pokonania 10 km dystansu potrzebowała 41 minut i 09 sekundy. Trzecia wśród pań – Agnieszka Matysek na mecie zameldowała się z czasem 0:43:34.8.

W tegorocznej edycji biegu Tarnobrzeg reprezentowało 8 kobiet i 32 mężczyzn. Najszybszym tarnobrzeżaninem był zwycięzca biegu czyli Michał Wojciechowski, najszybszą tarnobrzeżanką zaś Agnieszka Paruch, która z czasem 0:43:46.4 w klasyfikacji kobiet zajęła 4 miejsce.