Tarnobrzeg: W poniedziałek wznowienie obrad XLI sesji Rady Miasta

Wznowienie obrad XLI zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega zaplanowano na poniedziałek 15 maja br. Obrady odbędą się w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury, początek godz.13. Już dziś zapraszamy na transmisję na żywo z poniedziałkowych obrad.

Przypomnijmy, obrady kwietniowej sesji Rady Miasta zostały przerwane po tym, jak pojawiły się wątpliwości dotyczące głosowania nad wyborem przewodniczącego. W tajnym głosowaniu nad wyborem przewodniczącego Rady Miasta, 10 radnych opowiedziało się za kandydaturą radnego Dariusza Bożka, 8 radnych oddało swój głos na Łukasza Nowaka, natomiast dwa głosy były nieważne. W przypadku tego typu głosowania, do wyboru nowego przewodniczącego potrzebna była bezwzględna większość głosów. W głosowaniu udział wzięło 20 radnych, wiceprzewodniczący Jan Dziubiński uznał, że żaden z dwójki kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości czyli 11 głosów.

Tymczasem w opinii pani radcy prawnego Bogusławy Boyen, która w swojej wypowiedzi powoływała się na zapisy statutu, w przeliczaniu głosów nie powinny być brane pod uwagę głosy nieważne. W tej sytuacji wojewoda może zakwestionować nie tylko uchwałę dotyczącą wyboru przewodniczącego, ale również pozostałe uchwały uznając, że przewodniczący RM został wybrany i to on powinien kontynuować obrady.

W tej sytuacji wiceprzewodniczący Jan Dziubiński zarządził głosowanie nad przerwaniem obrad sesji, do czasu aż w sprawie wyboru przewodniczącego wypowie się wojewoda podkarpacki. Za pierwszym razem za przerwaniem sesji opowiedziało się siedmiu radnych, dziesięciu było przeciw, trzech się wstrzymało.
Po głosowaniu Rada Miasta przeszła do następnego punktu, jednak dyskusja nad analizą i funkcjonowaniem Jeziora Tarnobrzeskiego została przerwana, i ponownie głosowano nad przełożeniem obrad.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
3 lat temu

On nie lepszy, wczoraj w sądzie pokazał swoją filozofię..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x