Tarnobrzeg: O hodowli zwierząt i owadów oraz kryzysie ekologicznym – w piątek i niedzielę VII edycja Akademii Przyrodniczej

W piątek 19 maja oraz w niedzielę 21 maja w Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 odbędą się kolejne wykłady w ramach Akademii Przyrodniczej.

Spotkanie z młodzieżą poprowadzi Maciej Kunysz – doktor nauk biologicznych z Rzeszowskiego Stowarzyszenia EKOSKOP, który opowie on o ciekawych hodowlach zwierząt i owadów, które możemy prowadzić we własnym zakresie we własnym domu. Niejeden z nas chciałby się bliżej przyjrzeć życiu stułbi, wypławek, wijów, pająków itp. Hodowla tego typu umożliwia poznanie trybu życia, pokarmu i innych cech tych stworzeń.

Niedzielny wykład dla dorosłych poprowadzi filozof przyrody ks. dr hab. prof KUL Jacek Łapiński – dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wykład dotyczyć alternatywnych kierunków rozwoju naszego społeczeństwa w przyszłości. Ważną gałęzią zachodzących zmian jest właśnie podejście do kwestii ekologii i połączenia jej z technokratycznym podejściem rozwijającego się społeczeństwa.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x