Wisła Sandomierz na ostatniej prostej do awansu. Rezerwy Korony pokonane po golu Jarosława Piątkowskiego (zdjęcia oraz video HD)

Wisła Sandomierz wygrała z rezerwami Korony Kielce 1:0 w meczu 30. kolejki IV ligi świętokrzyskiej. Gola na wagę trzech punktów strzelił Jarosław Piątkowski w 7 minucie meczu.

Po zapowiedzi prezesa klubu z Kielc o wycofaniu rezerw z rozgrywek po bieżącym sezonie, w grze o awans do III ligi pozostało tylko dwie drużyny – Wisła Sandomierz i Zdrój Busko Zdrój. Nad drugim w stawce Buskiem, zespół Jarosława Pacholarza ma jednak trzy punkty przewagi, którą może jeszcze powiększyć, bowiem w najbliższą środę sandomierzanie rozegrają zaległy mecz 24. kolejki w Radoszycach z miejscowym Partyzantem. W sobotę zaś w ramach 31. kolejki Wisłę czeka wyjazd do Bodzenytna.

WISŁA SANDOMIERZ – KORONA II KIELCE 1:0 (1:0)

1:0 Jarosław PIĄTKOWSKI 7′

WISŁA: 1. Patryk Drzymała – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski, 2. Andrij Nikanowycz (75, 20. Patryk Tur), 7. Marcin Sudy, 6. Damian Juda (88, 23. Paweł Bażant), 30. Hubert Siepierski (79, 15. Kamil Lewandowski) – 17. Arkadiusz Drapsa (61, 98. Jakub Łata)

KORONA II: 25. Leonid Otczenaszenko – 2. Damian Pietras, 3. Dawid Kwiatek, 5. Michał Cedro, 6. Norbert Korcz – 22. Kamil Koszela (57, 7. Kamil Jasiak), 13. Piotr Rogala, 10. Michał Stachura, 15. Krystian Sornat (66, 8. Hubert Wojsa), 11. Maciej Kolasa – 9. Piotr Poński

żółte kartki: Nikanowycz, Drzymała, Piątkowski, Łata, Tur – Pietras, Rogala, Wojsa
czerwona kartka: Michał Stachura (69. minuta, za naruszenie nietykalności sędziego)
sędziował: Kamil Przyłucki (Sandomierz).

źródło: Wisła Sandomierz

foto&video: Piotr Morawski