Tarnobrzeg: Wykłady, kiermasz i „Korowód książek”. W Miejskiej Bibliotece trwa akcja „Wszystkie drogi prowadzą do książki”

Pierwsze imprezy zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach programu „Wszystkie drogi prowadzą do książki” odbyły się w miniony poniedziałek. Program dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Bibliotece Głównej wystawę nowości Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu „Książki dla całej rodziny” otworzyła Marta Żurawiecka – dyrektor Wydawnictwa. Zaprezentowała eksponowane na wystawie książki i odpowiedziała na liczne pytania osób biorących udział w wernisażu.

W drugiej części spotkania psycholog Bożena Kozieł omówiła temat „Jak wychować czytelnika”. Wystąpienie spotkało się z dużym odzewem z sali. Zgromadzeni zwrócili uwagę na ważną rolę rodziny, szkoły, biblioteki oraz innych instytucji kulturalnych w wychowaniu czytelnika. Zauważyli, że czytanie rodzinne, kontakty z biblioteką mają duży wpływ na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych oraz, że czytanie, to ważny proces poznawczy, jedna z najważniejszych umiejętności nabywanych przez człowieka w procesie edukacji.

KOROWÓD KSIĄŻEK

Bardzo ważnym wydarzeniem w realizacji programu był „Korowód książek” utworzony przez dzieci z Przedszkoli nr 1, nr 2, nr 3, nr 5 i nr 13. Przedszkolaki przebrane w bajkowe postaci spotkały się na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie zaśpiewały piosenki a następnie z prowadzącymi korowód, Królową Śniegu i Słowiańską księżniczką, przemaszerowały przez Plac z książkami w ręku. Zatrzymały się na chwilę przy pomniku Bartosza Głowackiego i utworzyły hasło „Wszystkie drogi prowadzą do książki”. Następnie barwny korowód przemieścił się w kierunku Biblioteki, gdzie przed budynkiem układane było domino z książek wskazujące drogę do bajkowej książnicy – Oddziału dla dzieci.

Na zakończenie korowodu dzieci zgromadziły się w sali odczytowej i wzięły udział w konkursie na znajomość bajek. Była to świetna zabawa a prezentowane fragmenty z łatwością rozpoznawane przez dzieci. Pożegnaniem dla przedszkolaków była wspólnie odśpiewana piosenka poświęcona książce i bibliotece.

WYCIECZKA NA ZAKOŃCZENIE

Zwieńczeniem akcji będzie wycieczka do Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu, którą zaplanowano na środę 31. maja br. Szczegółowy program akcji „Wszystkie drogi prowadzą do książki” tutaj

foto&info: Miejska Biblioteka Publiczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content