Tarnobrzeg: W Miejskiej Bibliotece „Gotowali z Ignasiem Ziółko” (fotoreportaż)

„Bajkowa kuchnia Ignasia Ziółki” czyli warsztaty literacko-kulinarne z Joanną Krzyżanek odbyły się w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Spotkanie było częścią  programu „Wszystkie drogi prowadzą do książki”.

Joanna Krzyżanek jest autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci. Oprócz pisania na co dzień prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne.

Każdy z jej bohaterów literackich ma do spełnienia jakąś wyjątkową misję.  Ignaś Ziółko to chłopiec, który mieszka w Starym Knedelkowie, przy ulicy Krótkiej 1. Potrafi zrobić wstążkę z cukinii i sprawić, że marchewki stają się miękkie jak morele. Nie potrafi ugotować jajka na miękko, ale umie naśladować trzęsącą się galaretkę. Chętnie podpowiada rówieśnikom, co jeść by być zdrowym jak ryba, i czego nie chrupać, by rzadko odwiedzać stomatologa. Nie płacze, gdy kroi cebulę, ale szlocha, gdy kończą się malinowe żniwa.

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO KSIĄŻKI

Wszystkie drogi prowadzą do książki czyli Spotkania z literaturą odbywają się w Miejskiej Bibliotece w Tarnobrzegu, w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 – Promocja czytelnictwa. Zadanie „dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.
Spotkania zainaugurował wernisaż wystawy „Książki dla całej rodziny”, który odbył się w miniony poniedziałek. Przez cały miniony tydzień tydzień w bibliotece odbywały się spotkania autorskie, warsztaty plastyczne i literackie, gry i zabawy, oraz wykłady. Dwukrotnie przed biblioteką rozstawiono kiermasz z książkami Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu.

Akcję zakończy wycieczka do siedziby Wydawnictwa Diecezjalnego i Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu. Wcześniej, tj. w poniedziałek 29. maja br., o godzinie 10 w bibliotece odbędzie się spotkanie z Dorotą Kozioł „W świecie bajek”, na godzinę 11 zaplanowano maraton czytania bajek „Dzieci – Dzieciom”. Z kolei we wtorek o godzinie 18 gościem biblioteki będzie ojciec Leon Knabit.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x