Policja złapała myśliwego, który strzelił w okna domu

Policjanci z Głogowa Małopolskiego ustalili mężczyznę, który podczas polowania w gminie Głogów Małopolski trafił w okno domu jednorodzinnego. Mimo, że od zdarzenia minęło ponad trzy lata sprawa pozostawała w zainteresowaniu kryminalnych z komisariatu.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2013 roku. Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zostali zawiadomieni przez pokrzywdzoną, że ktoś strzelił w okno jej domu. Pocisk przebił szyby w oknie i uderzył w ścianę na korytarzu, gdzie został znaleziony.

Podjęte czynności nie doprowadziły do ustalenia podejrzanego i sprawa została umorzona. Mimo to sprawa pozostawała dalej w zainteresowaniu funkcjonariuszy operacyjnych z komisariatu, którzy systematycznie do niej wracali zbierając kolejne informacje. Po niemal trzech latach poczynione ustalenia pozwoliły policjantom wytypować podejrzanego.

Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy. Policjanci podjęli umorzone dochodzenie. Od mężczyzny zabezpieczyli broń, którą zbadał biegły z zakresu uzbrojenia. Potwierdził, że zabezpieczony sztucer jest bronią palną, a znaleziony w domu pocisk został z niej wystrzelony. W oparciu o opinie biegłego funkcjonariusze ustalili również skąd padł strzał. Okazało się również, że 33-latek jest myśliwym zrzeszonym w związku i kole łowieckim. W dniu zdarzenia polował legalnie.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut narażenia mieszkańców domu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ogłoszenia
3 lat temu

brak wyobraźni

Henry
3 lat temu

żeby tak łapali prawdziwych przestępców to mogliby się chwalić sukcesami .
Pozdrowienia z Bieszczadów
Henry(k)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x