W Tarnobrzegu ma powstać Kompania Wojsk Obrony Terytorialnej. Wkrótce ruszy nabór

O tworzeniu struktur 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym regionie rozmawiano dziś w Starostwie Powiatowym podczas spotkania z mjr Krzysztofem Jasińskim z WKU w Nisku.

Planowane jest utworzenie Batalionu w Nisku, w Tarnobrzegu zaś ma powstać Kompania, którą tworzyć będą Plutony Nowa Dęba, Tarnobrzeg i Gorzyce. W najbliższym czasie w gminach zorganizowane zostaną spotkania z potencjalnymi kandydatami do tworzonej formacji. Informacje o ich terminie obwieszczone zostaną niezwłocznie po ich ustaleniu.

W spotkaniu udział wzięli Starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek, wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, sekretarz powiatu Kazimierz Błasiak, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz odpowiedzialny za Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe w Starostwie Powiatowym Tadeusz Blacha.

foto&źródło: Starostwo Powiatowe

Zorganizowanie obrony terytorialnej to jeden z priorytetów obecnego kierownictwa MON, na czele którego stoi Antoni Macierewicz. Podkarpacie jest jednym z trzech województw, obok podlaskiego i lubelskiego w których powstały Brygady Obrony Terytorialnej. Docelowo w całym kraju ma być 17 Brygad – po jednym w każdym województwie. Wyjątkiem jest Mazowsze, tam będą dwie Brygady. Obrona terytorialna ma liczyć ok. 35 tys. żołnierzy.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ptaszek
3 lat temu

zbrojne ramie reżimu nadchodzi.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Wielka mi sensacja – kompanie powstaną też w Leżajsku, Nisku i Stalowej Woli, o czym nie piszecie. I to jest odgórnie ustalone, żadna w tym zasługa władz w Tarnobrzegu. Jakby w Tarnobrzegu został utworzony odrębny batalion, to by było coś, a tak to nie dostaliśmy niczego ponad to, co nam się należy. I tak uważam, że to trochę smutne, że w byłym mieście wojewódzkim nie ma Wojskowej Komendy Uzupełnień (a jest taka np. w Sandomierzu), a wraz ze Stalową Wolą podlegamy pod WKU w Nisku.

Kamil
3 lat temu

I dobrze… takie działania są potrzebne.

as
3 lat temu

A z kim oni beda walczyc chyba z wiatrakami

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x