Mistrzostwa Świata w Hokeju

Naprawdę wielkie emocje towarzyszyły na tegorocznym turnieju elity Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Jednak mimo tego, że poznaliśmy zwycięzcę tych zawodów, to nadal tegoroczny turniej jest na ustach wielu.

Tegoroczny turniej Elity został rozegrany w maju. Rozgrywki w grupach rozpoczęły się dokładnie 5 maja, natomiast finał jak i mecz o 3 miejsce został rozegrany 21 maja w Koloni, co wiązało się z zakończeniem MŚ. Tegorocznym organizatorem zostały dwa państwa. To w Niemczech w Koloni i Francuskiej stolicy, drużyny rozgrywały swoje mecze drużynowe jak i pucharowe. Całe zawody były zorganizowane na wysokim poziomie i bez większych przeszkód, mimo tego, że rozgrywane były w dwóch państwach.

Rywalizacja tak naprawdę, zaczęła się jeszcze długo przed rozpoczęciem zawodów. W czasie kiedy zawodnicy, prężnie przygotowywali się do turnieju, wielu specjalistów spekulowało na temat kto zdobędzie puchar. Wydawało by się, że największym faworytem będzie Kanada. Warunki bonusu powitalnego bet-at-home również wskazywały na Kanadyjczyków jako faworytów, ponieważ to oni przed zawodami, dwukrotnie z rzędu zdobywali tytuł Mistrzów Świata. Niewiele im jednak brakowało, ponieważ to w finale oddali tytuł Szwecji, ponosząc porażkę 2-1. Rosja natomiast zdobyła 3 miejsce w turnieju, po zaciekłym meczu z Finlandią, który ostatecznie zakończył się wynikiem 5-3.

Szwecja to państwo, które na zawodach tej rangi, na najwyższym stopniu podium stawała aż 10 razy, ostatnio zdobywając tytuł w 2013 roku. W klasyfikacji medalowej tych mistrzostw zajmują 3 miejsce, tuż za Rosją, która zdobyła 27 tytułów oraz Kanadą, która posiada o 1 tytuł mniej niż poprzednicy. Mimo tak utytułowanego zespołu, Szwedzi w tym turnieju wcale faworytami nie byli. Tym bardziej wskazywała na to faza grupowa, ponieważ awansowali z niej dopiero z 3 miejsca. Jednak w fazie pucharowej jednoznacznie zaznaczyli, że tytuł im się należy.

Następne Mistrzostwa Świata w Hokeju grupy elity, rozegrane zostaną w Kopenhadze, stolicy Dani. Kraj ten nie ma wybitnej drużyny w tej dyscyplinie sportowej, jednak mimo to przygotowania do tego wydarzenia trwają już od dłuższego czasu. Turniej zostanie rozegrany w dniach 4-20 maj 2018 roku. Organizatorzy wkładają wiele pracy, by lodowiska i infrastruktura przygotowana była na najwyższym poziomie. Powstaje też wiele reklam jak teksty seo, które mają promować to wydarzenie. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem i jeżeli nadal tak będzie, to niewątpliwie w przyszłym roku wszyscy fani hokeju mogą być przygotowani na naprawdę dobre widowisko.

materiał partnera