Patrycja Markowska i lasery. Truskawkowa Niedziela w Sandomierzu (fotoreportaż)

Słoneczna pogoda, tłum ludzi oraz unoszący się nad Starym Miastem zapach truskawek. Oto przepis na udaną Truskawkową Niedzielę w Sandomierzu. Zgodnie z tradycją, kulminacją corocznych Dni Sandomierza jest Truskawkowa Niedziela, która w tym roku odbyła się w minioną niedzielę.

Program obfitował w liczne i różnorodne atrakcje. Na Truskawkowej Niedzieli, rzecz jasna, nie mogło zabraknąć truskawek. Okoliczne punkty gastronomiczne, specjalnie na tą właśnie okazje, serwowały truskawkowe menu. Uczestnicy imprezy mieli także szansę nabyć świeże truskawki na stoiskach, które pojawiły się na Rynku Starego Miasta. Od godziny 13.00 na płycie Rynku funkcjonowały dmuchane urządzenia rekreacyjne: duża zjeżdżalnia, tor przeszkód oraz arena gladiatorów, z których dzieci mogły korzystać za darmo.

O godz. 14.00 ruszyła akcja „Lubimy kulturę – tworzymy kulturę”, w ramach której zorganizowano mini – wystawę „wehikułów czasu”, czyli dawnych rowerów oraz interaktywne pokazy i prezentacje pn. „Retro podróże”, spośród których szczególną uwagę przykuła prezentacja – „Afryka Nowaka”. Największą atrakcją akcji była, niewątpliwie, „Miejska Riksza”, którą można było za darmo wyruszyć na krótką przejażdżkę po Starówce.

Dzieci mogły skorzystać także z licznych animacji, konkursów, gier i zabaw organizowanych przez grupę animatorów ze „Stacyjkowa”. Miłośnicy sportu i sztuk walki mieli okazję podziwiać pokazy karate w wykonaniu różnych grup wiekowych należących do Sandomierskiego Klubu Karate Kyokushin. W ramach Truskawkowej Niedzieli prowadzono także dwie akcje charytatywne.

Od godz. 14.00 scena tętniła życiem artystycznym. Jako pierwsi wystąpili młodzi wokaliści – wychowankowie Centrum Edukacji Artystycznej Gama, następnie zaprezentowały się młode talenty wokalne z Sandomierskiego Studio Piosenki. Później scenę opanował ruch i taniec. Najpierw publiczność zachwycili młodzi tancerze i sportowcy z fabryki Ruchu a następnie Formacje Taneczne PARADOX.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty, które przyciągnęły tłum ludzi. Część koncertowa rozpoczęła się od energetycznego występu Sando All Stars. Tuż przed gwiazdą wieczoru zagrał charyzmatyczny Wes Gałczyński & Power Train, który zaprezentował mocne rockowo – bluesowym brzmienie. Prawdziwą eksplozją energii okazała się gwiazda wieczoru – Patrycja Markowska z zespołem, której pojawienie się na scenie wywołało gwałtowną reakcję publiczności. Tłum zgromadzony przed sceną klaskał, wiwatował i skandował imię artystki.

Patrycja Markowska została w Sandomierzu przez publiczność bardzo ciepło przyjęta. Po koncercie nadszedł, upragniony dla wielu fanów, czas na autografy, zakup płyt oraz zdjęcia z piosenkarką.

Finałem Truskawkowej Niedzieli był laserowy pokaz.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury. Wsparcia udzieli nam sponsorzy: PGNiG oraz Ssangyong.

info: Sandomierskie Centrum Kultury
foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x