Dwa złote medale tarnobrzeżanki Jadwigi Sochaj na Mistrzostwach Polski Wushu

Dwa złote medale dla tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” wywalczyła Jadwiga Sochaj podczas XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu. Organizatorem zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie,  był Polski Związek Wushu.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali  na 3 planszach w konkurencjach :taolu ( formy sportowe i tradycyjne) oraz walki, zaś reprezentanci tarnobrzeskiej szkoły startowali w konkurencji taolu prezentując formy tai chi.

Jadwiga Sochaj stanęła dwa razy na najwyższym podium zdobywając złote medale za formę obligatoryjną Yang 40 oraz formę 73 stylu Sun. Z kolei debiutująca na zawodach rangi mistrzowskiej – Agnieszka Janczara prezentując formę obligatoryjną taijiquan Yang 24,  zajęła wysokie, czwarte miejsce.

********************************************************************************************************************************************************************

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi działa w naszym mieście od 10 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, organizowane seminaria i letnie obozy.

foto&info:Roman Dąbrowski/rzecznik prasowy Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – „Biały Żuraw”