Dwa medale Mistrzostw Polski Weteranów pana Janusza Malarza z IKS Jezioro Tarnobrzeg

Świetną formę potwierdził pan Janusz Malarz, tenisista IKS Jezioro Tarnobrzeg, zdobywając dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Weteranów. Zawody rozegrane zostały w Wałbrzychu.

Pan Janusz medale wywalczył w singlu i w deblu, w kategorii 75 – latków.

W turnieju indywidualnym w fazie grupowej pan Janusz pokonał bez straty seta Jana Bukowskiego z Bystrej i Gerarda Burczyńskiego z Grudziądza. Następnie w pierwszej rundzie miał wolny los a w ćwierćfinale uległ 1:3 Ryszardowi Banaszkiewiczowi z Brzegu Dolnego.

W walce o medal pokonał ponownie 3:0 (5,3,7) Jana Bukowskiego z Bystrej, następnie 3:1 (7,-4,9,11) Adama Hnydę z Świerklaniec i po zaciętej walce 3:2 (-7,3,-9,3,11) Mariana Gęsickiego z Działdowa.

W turnieju deblowym faworyci Janusz Malarz wraz z Henrykiem Glurą z Bydgoszczy pokonali 3:1 (11,-10,6,9) parę deblową Gerard Burczyński z Grudziądza/Mariusz Piński z Gdańska a następnie w półfinale ulegli 1:3 (-9,7,-7,-14) deblowi Marian Wyrzykowski ze Świnoujścia/ Mirosław Karczmarczyk z Gdyni i szansa na Mistrzostwo Polski prysła.

Na zawodach w Wałbrzychu podsumowano również klasyfikację generalną Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2016/2017. Janusz Malarz w kategorii weteran 75-79 lat zajął czwarte miejsce. Nie udało mu się stanąć na podium w ogólnej klasyfikacji, nie mógł bowiem uczestniczyć w jednym z dziewięciu turniejów Grand Prix i zabrakło mu 20 punktów do trzeciego miejsca.