Rezerwy Siarki przegrywają z Kłyżowem i tracą szansę na baraże. San pieczętuje awans do okręgówki (fotoreportaż oraz video HD)

Juniorom Siarki nie pomogła obecność w składzie Konrada Stępnia, który „dwoił się i troił” by odwrócić losy spotkania. Na Kłyżów to było za mało, goście prezentowali się znacznie lepiej i zasłużenie wygrali, pieczętując awans do klasy okręgowej.

SIARKA II TARNOBRZEG – SAN KŁYŻÓW 1:2 (1:1)

1:0 – Mateusz WAWRYLAK 2′

1:1 – Kamil BĄK 14′ (k)

1:2 – Bartłomiej SIKORA 46′ (s)

foto&video: Agnieszka Nycz

 

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
3 lat temu

Wojnar! To tylko i wyłącznie TWOJA wina! Tak beznadziejnego trenera to powinni wyrzucić po rundzie jesiennej! Przegrana w dzisiejszym meczu to frajerstwo, ale kto doprowadził do tej sytuacji? Poza walkowerami, które zostały uchylone, dostaliśmy jeszcze 3 inne: 1.Czarni Lipa 3-0 Siarka II Tarnobrzeg 14 sierpnia, 16:00 (wo) nie odbył się – goście nie posiadali dokumentów tożsamości 2. Siarka II Tarnobrzeg 0-3 LZS Rzeczyca Długa 13 listopada, 14:00 (wo) na boisku przy ul. Zwierzynieckiej 3-1; przekroczenie limitu czasu gry zawodnika drużyny gospodarzy w jednym terminie 3. Siarka II Tarnobrzeg 0-3 LZS Podwolina 23 kwietnia, 11:00 (wo) na boisku 3-0; w drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik Kto za to odpowiada? Gdyby wziąć pod uwagę same wyniki boiskowe to byśmy mieli 69 pkt i pewne baraże. Ale słuchając wypowiedzi tego „trenera”, to nie dziwię się niczemu! Facet w sumie nie wie, ile punktów nam mają wrócić 😀 To Ci odpowiem – 18 punktów! Więc jakbyśmy wygrali dzisiaj + za tydzień w Rzeczycy to byśmy byli na 2 miejscu i mieli baraże. Ale Ty tego oczywiście nie ogarniasz… Zwalasz winę na chłopaków, a sam o swoich tragicznych w skutkach błędach nie wspominasz. To jak są prowadzone rezerwy to skandal. I to nie zawodnicy nie… Czytaj więcej »

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

A tak w ogóle, to dlaczego mają być cofnięte wszystkie walkowery poza walkowerem z Rzeczycą? Wiem, że z Rzeczycą dostaliśmy najpierw walkower (22 listopada 2016) a pozostałe 2 grudnia 2016 r., jednakże idąc zgodnie z wykładnią Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, walkower powinien być tylko za pierwszy mecz, a tym był mecz 2. kolejki z Koroną Majdan Królewski, wygrany 4:2. Dowód: „3. Weryfikacja meczy Jesień 2016 – z udziałem drużyny rezerw Siarka II Tarnobrzeg v.o 3:0 – wstawienie nieuprawnionego zawodnika – Czyżycki Mateusz , Jakub Głaz ( Regulamin Rozgrywek paragraf 11 pkt.3 ) . Na podstawie sprawozdań / weryfikację II ligi . data Mecz Wynik na boisku Paragraf 11 pkt.3 21.08 Majdan Królewski Siarka II – 2:4 Czyżycki Mateusz / 12 min + 90 min 28.08 Siarka II Sanna Zaklików- 9:0 Czyżycki Mateusz / 32 min + 90 min 11.09 Siarka II Łęg Stany – 4:1 Głaz Jakub / 16 min + 90 min 18.09 Strażak Przyszów Siarka II- 1:4 Głaz Jakub / 38 min + 90 min 02.10. Kolejarz Knapy Siarka II – 0:5 Czyżycki Mateusz / 32 min + 90 min 09.10. Siarka II Kotowa Wola – 12:1 Głaz Jakub / 17 min + 90 min 16.10 KS Żupawa… Czytaj więcej »

Tomek
3 lat temu

Szkoda kolejnego sezonu. Nie zanosi się na wylew uzdolnionych wychowanków patrząc na tą grę i zaangażowanie. Zawodnicy z I składu również zaliczyli kilka wpadek. Zarówno sztab jak i zawodnicy dali d. Do trzech razy sztuka?

jc
3 lat temu

Bo liczy się pierwszy walkower przyznany ( o którym wiedziano w klubie), a nie ten, który jest pierwszy w terminarzu.

Emigrant
3 lat temu

Wojnar – Panu już dziękujemy.

kibic
3 lat temu

nie dorośliśmy organizacyjnie i sportowo aby nasze rezerwy grały w okręgówce to będziemy brylować nadal w serie A. Lepiej by było aby gracze I składu nie łapiący się do I składu ogrywali się na wyższym poziomie niż dotychczas.

Kibic
3 lat temu

Jeśli bysmy wygrali ostatni mecz w Rzeczycy to z Kłyzowem wystarczał nam remis dlatego że Rzeczyca zremisowała teraz w Lipie. Naprawdę szkoda bo rezerwy Siarki powinny grać minimum w Okręgówce i była bardzo duża szansa na to.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Kibic

Nie, musieliśmy wygrać – Rzeczyca ma 65 pkt, a my teraz 42. Jeśli byśmy zremisowali, to byśmy mieli 43, do tego +18 pkt za 7 walkowerów (nie 21, bo mecz z Żupawą przegraliśmy na boisku), to wychodzi 61 pkt. Więc nawet przy zwycięstwie z Rzeczycą byśmy mieli 64 pkt (a Rzeczyca już teraz ma 65).

Natomiast zgadzam się, że strasznie spieprzyliśmy ten sezon. Tyle zachodu, walki w PZPN, uchylenie walkowerów (które i tak były naszą winą) i nawet dostaliśmy prezent od losu, bo Rzeczyca nieoczekiwanie zremisowała z Czarnymi Lipa. Wystarczyło wygrać z Kłyżowem, ale trener Wojnar nie potrafi zmotywować do tak kluczowego meczu.

Zakładam, że za tydzień rozniesiemy Rzeczycę, bo de facto to Siarka II miała najlepszych zawodników i zaplecze w tej lidze. Ale dzięki walkowerom o których była mowa powyżej (nie tych, które zostaną anulowane), braknie nam punktów do awansu.

Dziękujemy panie Wojnar, ten sezon to piękny sabotaż z pana strony. Ewentualnie nie nadaje się pan do zawodu, który pan wykonuje. Nigdy w historii klubu, nie było tylu walkowerów w jednym sezonie.

zgred-71
3 lat temu

wstydem nie jest przegrana tylko jeżdżenie i pisanie odwołań do walkowerów które słusznie zostały przyznane bo regulamin był łamany a argumenty są po prostu durne

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  zgred-71

1. Regulamin był łamany, ale był też bardzo źle napisany, bo walkower dotyczył zawodnika nieuprawnionego, a w regulaminowej definicji „zawodnika nieuprawnionego” brak było sytuacji przekroczenia czasu gry – były inne, o czym już było pisane w komentarzach pod artykułami dot. poszczególnych decyzji. 2. Walkowery nie zostały przyznane słusznie, gdyż zgodnie z procedurami mecze powinny być kontrolowane przez Podokręg Stalowa Wola po każdej kolejce. Podokręg nie miał uwag, więc Siarka powtarzała schemat (skoro nie ma uwag = wszystko jest OK). Nałożenie 8 walkowerów już po zakończeniu rundy było niezgodne z przepisami i duchem sportu, gdyż po pierwsze regulamin jest w tej kwestii niejasny, po drugie walkower powinien był być nałożony po pierwszym meczu (co prawdopodobnie zmieniłoby zachowanie klubu w kolejnych meczach), a po trzecie Podokręg powinien również ponieść karę finansową za swoje zaniedbania, bo jest m.in. od kontroli BIEŻĄCEJ takich sytuacji. 3. Skoro walkowery zostały słusznie przyznane to dlaczego Najwyższa Komisja Odwoławcza w Warszawie uchyliła decyzję – zarówno Podokręgu Stalowa Wola jak i Komisji Odwoławczej w Rzeszowie? Opinia Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN też negatywnie odnosiła się do takiej decyzji. 4. Jeśli kluby, którym teraz zostaną cofnięte punkty za walkowery mają pretensje do Siarki o odwołania, to niech same najpierw uderzą się… Czytaj więcej »

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x