Festiwal Muzyka w Sandomierzu 2017. Zobacz program

W imieniu artystów i organizatorów serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich melomanów, miłośników nietuzinkowych wydarzeń do wzięcia udziału w koncertach, które odbędą się w ramach Festiwalu Muzyka w Sandomierzu.

PROGRAM

17.08.2017 r. Edyta Geppert z zespołem

W ramach inauguracji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu odbędzie się koncert Edyty Geppert wraz z zespołem. Artystka zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje.
Koncert płatny.

18.08.2017 r. Stary Olsa

W drugi dzień Festiwalu proponujemy Państwu koncert muzyki dawnej w wykonaniu białoruskiego zespołu „Stary Olsa”. Zespół nagrał 12 albumów tradycyjnych melodii z czasów średniowiecza i renesansu. Wśród tych utworów znajdują się popularne europejskie tańce, pieśni rycerskie, czy ballady trubadurów. Najnowsza płyta „Medieval Classic Rock” prezentuje najpopularniejsze utwory rockowe, zagrane na średniowiecznych instrumentach.
Koncert płatny.

19.08.2017 r. Ludus Danielis – dramat liturgiczny (Kościół Św. Jakuba)

W ramach Festiwalu w dominikańskim kościele św. Jakuba zostanie wystawiony „Ludus Danielis” Gra o Proroku Danielu – dramat liturgiczny według manuskryptu katedry w Beauvais z XII wieku.
Wstęp wolny.

20.08.2017 r. Mieczysław Szcześniak & Goście

W Sandomierzu Mieczysław Szcześniak zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Nierówni”, która zawiera utwory oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego. Jej powstanie było, zrealizowanym po latach, marzeniem artysty. Koncert w Sandomierzu odbędzie się z udziałem amerykańskich muzyków, którzy współtworzyli z nim ten wyjątkowy album.
Koncert płatny.

24.08.2017 r. Carrantouhill & taniec irlandzki

Zespół Carrantuohill od 30 lat wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji, dotychczas zrealizował ponad 2.600 koncertów w Polsce i na świecie oraz wydał 15 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami. Podczas Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpi z wokalistką Anną Buczkowską oraz formacją taneczną Salake – wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim.
Koncert płatny.

25.08.2017 r. „Smoki i orły. Muzyczne zabytki Chin i Polski”

W Sandomierzu artyści polscy i chińscy zaprezentują:

– utwory polskie (zabytki średniowieczne i renesansowe między innymi Wincentego z Kielczy, Mikołaja Gomółki, Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Piotra z Grudziądza ,Marcina Leopolita) wykonane przez zespół zrekonstruowanych staropolskich fideli kolanowych i wokalistów pod dyrekcją dr hab. Marii Pomianowskiej)

– utwory chińskie (tradycje muzyczne Nanyin oraz najstarsze ludowe pieśni Południa Chin wykonane przez zespół starożytnych instrumentów chińskich i wokalistów pod dyrekcją prof. Liu Shuna)
Koncert płatny.

26.08.2017 r. Balet „Jezioro Łabędzie”

W przedostatni dzień Festiwalu zostanie zaprezentowany publiczności fenomen w historii baletu – „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uznanego na całym świecie Petersburg International Ballet. Wstęp płatny.

27.08.2017 r. Filharmonia Świętokrzyska

Na zakończenie Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpią znakomici muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, którzy wykonają koncert muzyki filmowej.
Koncert płatny.

BILETY, KARNETY

Bilet normalny 30 zł
Bilet ulgowy 20 zł
Karnet normalny 140 zł
Karnet ulgowy 100 zł

Bilety i karnety do nabycia od 17 lipca br. codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel.: +48 15 644 61 05).

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu.

Miejsca i godziny koncertów zostaną podane w późniejszym terminie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w harmonogramie Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”.

info: Sandomierskie Centrum Kultury

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Legionista
3 lat temu

Niestety nie znalazłem niczego interesującego dla siebie ale życze powodzenia !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content