Integracja poprzez sport. Tenisiści IKS Jeziora Tarnobrzeg zmierzyli się z pierwszoligowcami z Frysztaka (fotoreportaż oraz video HD)

O tym, że przy stole tenisowym z powodzeniem mogą rywalizować osoby pełnosprawne i te z różnym stopniem niepełnosprawności, można było się przekonać wczoraj. W tarnobrzeskiej hali ZSP 1 rozegrany został bowiem mecz, w którym zmierzyła się miejscowa drużyna IKS Jezioro z pierwszoligowym GMKS Strzelec – Pegaz Frysztak.

Było to starcie mistrzów, na przeciw siebie stanęli bowiem aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski i Drużynowy Mistrz Polski pierwszej ligi, w grupie południowej. Tego dnia gospodarze okazali się nad wyraz gościnni, oddając rywalom pięć punktów. Jedno oczko na konto IKS-u wywalczył zaś Paweł Włodyka.

W meczu tym, nie wynik był jednak najważniejszy a idea przyświecająca rozgrywkom. Po Tarnobrzeskiej Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego to kolejna inicjatywa, której celem jest integracja środowisk osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Jak można było się wczoraj przekonać, inicjatywa jest nie tylko słuszna ale i świetnie sprawdza się przy stole tenisowym. Kolejny mecz w ramach akcji „Łączy Nas Sport” zaplanowany jest na wrzesień.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content