Tarnobrzeg: Podpalił trzymiesięcznego kotka i wyrzucił go przez okno

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sprawca podpalił, a następnie wyrzucił przez okno kota. Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia do lat 3. Wczoraj decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policji.

W środku nocy tarnobrzescy policjanci zostali wezwani do awantury domowej na ul. Sienkiewicza. Z przekazanej informacji wynikało, że pijany mężczyzna zakłóca ciszę nocną domownikom, jest agresywny i znęca się nad zwierzęciem.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 22-letni mężczyzna ze szczególnym okrucieństwem zabił trzymiesięcznego kota. Najpierw oblał zwierzę środkiem łatwopalnym, a następnie wyrzucił płonącego kota przez okno. Funkcjonariusze znaleźli martwe zwierzę kilka metrów od domu.

Podejrzany o bestialskie czyny 22-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem oraz kradzież oleju napędowego. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zadecydował o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem.

Za naruszenie art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
5 lat temu

Ja proponuje zrobić z nim dokładnie tak samo jak on zrobił z tym bezbronnym zwierzęciem. Niech cie diabli…

SMERF
5 lat temu

dla przykładu sąd powinien ukarać go max wyrokiem 3 lat inaczej nadal nikt nie będzie się bał robić takich rzeczy !!!!!

J?a
5 lat temu
Reply to  SMERF

a kto tego sku…….syna bedzie oplacał???
Wykastrować i na sybir wysłać

sowa
5 lat temu

Ktoś z bloku z balkonów bocznych na ul.Kochanowskiego wieczorem strzela z wiatrówki do małych sow, które siedzą na drzewie.

normalny
5 lat temu
Reply to  sowa

To z bloku nr 6, a w tamtym roku właśnie leżały martwe sowki, pewnie to ten sam gość

Tbg
5 lat temu
Reply to  normalny

100% z bloku nr 6 na Kochanowskiego z bocznych balkonów 2 lub 3 piętro

997
5 lat temu
Reply to  sowa

Zgłoście to na Policje. Nich złapią debila. Młoda uszatka głodna to popiskuje aby rodzic ją nakarmił, komuś ten pisk się nie podoba i dlatego strzela. Ludziom coraz bardziej odbija 🙁

SMERF
5 lat temu
Reply to  sowa

na skalnej to samo co dziennie ktoś strzela tylko nie wiem czy to z wiatrówki czy petardy, zeby uciszyć młode sowy!! chyba sa pod ochroną

Staszek
5 lat temu

Chciałby aby ten zwyrodnialec trafił do jednej celi z miłośnikami zwierząt, choćby na kilka dni.

Pluszak
5 lat temu

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł podać adres tego młodego wybitnie uzdolnionego człowieka, któremu to chciałbym osobiście podziękować i pogratulować zasług dla miasta i ojczyzny, zapewniam że nagrodziłbym go odpowiednio dla jego zasług.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content