Tarnobrzeg: Protestowali w obronie niezależności sądów i trójpodziału władzy. „Wolne sądy, chcemy veta!”(fotoreportaż oraz video HD)

Protesty w obronie niezależności sądów i trójpodziału władzy trwają od kilku dni w całej Polsce. Przeciwnicy reformy wymiaru sprawiedliwości przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, spotkali się dzisiaj także w Tarnobrzegu, pod siedzibą Sądu Okręgowego.

Manifestacja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski oraz odczytania fragmentów Konstytucji. Protestujący przynieśli ze sobą flagi polskie oraz zapalone znicze. Wznoszono okrzyki m.in.„Wolne sądy”, „Wolność, Równość, Demokracja”, głośno domagano się również, aby prezydent Polski Andrzej Duda zawetował wszystkie trzy ustawy.

Pokojową manifestację próbował zakłócić pijany mężczyzna, który najpierw wykrzykiwał obelżywe słowa pod adresem organizatorów, później zaś próbował zniszczyć napis „3xveto”, ułożony przez protestujących z zapalonych zniczy. Agresywnego mężczyznę odprowadzono w stronę policyjnego radiowozu, który zaparkował nieopodal.

Na kolejny protest w obronie niezależności sądów i trójpodziału władzy organizatorzy zapraszają w poniedziałek, do Stalowej Woli.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Tbg
3 lat temu

Przybyło nawet kilku protestujących. PO-PSL i .N wystartują razem w wyborach a to ci nowość. Opozycja zrobi wszystko aby odsunąć PiS od władzy. Każdy będzie lepszy od PiSu.

leonidas
3 lat temu

oj jak w czarnej wyspie pisolandu w piątkowy wieczór tylu ludziom nie podoba się skupienie pełni władzy sądowniczej w rękach ziobry to naprawdę spory sukces.
brawo,gratuluję !

Johan
3 lat temu
Reply to  leonidas

Czy zdajesz sobie sprawę, że prócz omamionych nienawiścią oraz tych co mają w tym interes nie było tam nikogo? Gdzie byłeś jak TK zaakceptował zgodność z konstytucją wyprowadzenie kasy z OFE? Gdzie byłeś jak zatwierdzono wyniki ostatnich wyborów samorządowych? To wtedy runęła demokracja a wymiar sprawiedliwości stracił swój mandat. Bieńkowska u Sowy mówiła, że Wasz minister sprawiedliwości Sienkiewicz zlecił spalenie budki pod ambasadom Rosji, żeby wywołać zamieszki na marszu niepodległości, co wymiar sprawiedliwości z tym zrobił? Co z robił z innymi przestępstwami o których rozmawiali działacze PO? To jest ta demokracja? To są organy działające z zgodnie z konstytucją? Czy zdajesz sobie sprawę, że na 1 z Was jest 10, którzy w razie potrzeby wyjdzie na ulicę? Na razie z uśmiechami na twarzy patrzymy na ryk zarzynanych świń. 🙂

Suzi
3 lat temu

Super, że sie ludziom chciało: )
Po co tyle zdjęć?Po co film? Zdjęcia nagrania ułatwią władzy szykanowanie protestujących.

bo tarnobrzeg to jednak tarnobrzeg
3 lat temu

Masz racje Suzi po ci tyle zdjęć ,film

krok
3 lat temu

Biedni ludzi… Czy wiedzą o co walczą i po co protestują? Założę się ,że nie…

Nowodębianin
3 lat temu

Żenada i tyle w temacie! „krok” masz racje oni nawet nie wiedzą za czym protestują. Pana M nie mogło zabraknąć! ŻENADA!

SĘDZIA NIEZAWISŁY NA DRZEWIE
3 lat temu

Same stare komuchy walczą o pozostanie starych układów i przywilejów .Rodzinne klany sędziowskie zbijające majątki.Brawo PIS najwyższa pora z tym skończyć.Zresztą protestowali w obronie WOLNYCH SADÓW w parasolandii :):)

dziecko z Tylawy
3 lat temu

Masz rację, stare komuchy same , powinien sie nimi zająć tow.Stanisław Piotrowicz 😉

Kasia
3 lat temu

Naliczyłam że udział wzięło dwóch praktykujących adwokatów jedna kobieta i mężczyzna z tym że pracują jako doradcy prawni w firmach tzw. pisowskich ( to chyba dobrze? ) i dwóch radców prawnych jeden z Tarnobrzegu a druga posiłkowo ze Stalowej Woli. To chyba cósik mało ? A z polityków to poseł ze Stalowej Woli ,bo Tarnobrzeg przecież nie ma własnego od czasu posła Stępnia Władysława ,który dbał o Miasto Tarnobrzeg. Tak to w tym mieście wygląda jeżeli chodzi o elity i obrona prawa.

jakiśJanek
3 lat temu

Średnia wieku 55 lat, nawet nie wiele ich dzieci i wnuków.I Potańsccy na czele. W tym towarzysrwie to nawet o najsłuszniejszą sprawę bym nie walczył.

sędzie sprawiedliwy
3 lat temu
Reply to  jakiśJanek

Lewactwo walczy o swoje mieć albo nie mieć

JarekM
3 lat temu
Reply to  jakiśJanek

Nie wyszydzaj od siebie starszych bo wielu z nich zaskoczyłoby Cię sprawnością a prawie każdy pokonał inteligencją.

Nowoczesny 99latek
3 lat temu
Reply to  JarekM

Popieram, jesteśmy najinteligentniejsi. WOLNE sądy !!!!! Nie chcemy żeby szybciej działały. 🙂

gość
3 lat temu

Jak Duda zobaczy że kominiarze są przeciw to na pewno ustawę zawetuje !!!!!!!!!!

Ambertusk
3 lat temu

Poszliśmy tam w kilka osób. Stare komuchy wyszły na ulce… dramat. Większość osób, które tam było, śmiali się z tych nieudaczników…

hmm
3 lat temu
Reply to  Ambertusk

To ty jesteś jednym z tych smutnych pakerów z założonymi rękami? Zawsze chodzicie wieczorami w towarzystwie kolegów bo boicie się, że jakiś emeryt na was napadnie? 😉

Ambertusk
3 lat temu
Reply to  hmm

pomyłka, myślisz się 🙂 większość tam przyszła sie z was pośmiać.

hmm
3 lat temu
Reply to  Ambertusk

ale mnie tam nawet nie było analfabeto 😉

Łukasz
3 lat temu

Bochyński na czele z flagą Polską i Europejską w ręku. Od tylu lat trzyma się koryta. Niestety ale tłuste czasy wypłacania premii po 50 tys. w likwidacji kopalni wraz z kolesiami się skończyło. Ostatni ryk tłustej świni.

mieszkaniec
3 lat temu

Źenada to manifestowanie gdy przez 8 lat pozwalaĺo się na zabetonowanie układu mafijnego, nie było własnych rozwiązań i dziś teź ci tam przybyli chcą wyłącznie jednego powrotu do władzy i gnębienia biednych ludzi. Trochę aktywitów PO , lewicujących niedoajdów oraz gapiów.

ewa
3 lat temu

Brawo dla tych ktorzy nie bali sie demonstrowac Szkoda ze nie wszyscy mieszkancy tej miesciny przyszli Zenujace wpisy WSTYD

hmm
3 lat temu
Reply to  ewa

Te negatywne komentarze to pewnie jakieś trolle internetowe piszące prawdopodobnie na zamówienie rządzących. W realu zwolenników tego co robi obecny rząd wielu nie spotkasz. Może to była ta garstką młodych kulturystów w czarnych koszulkach, którzy stanęli sobie na uboczu jakby się czegoś bali.

jurek
3 lat temu

A stolarz co stoi z narodową flagą przyjdzie kiedyś z nią świętować Swięto Niepodleglości czy Konstytucji 3-go Maja ??? To dopiero ŻENUA.

ryszard
3 lat temu

Te wszystkie osoby przed sądem to pewnie znajomi tego sędziego co kiełbachę zapie*dolił.

Gratuluję !
3 lat temu

Gratuluję wszystkim odważnym, którzy przybyli protestować.
Na pewno nie było tysięcy osób jak w dużych miastach, jednak jak na Tarnobrzeg, gdzie wszyscy się znają, to miłe zaskoczenie 🙂
Droga młodzieży, walczcie o swoją przyszłość, zacznijcie się interesować działaniami państwa, które zmierza ku ograniczeniu demokracji i wolności.
Obraźliwe komentarze przeciwników demonstracji świadczą wyłącznie o ich poziomie i kulturze.

Pies na baby
3 lat temu

a wystarczyło Q pójść do wyborów i nie było by teraz tego całego cyrku, ale Polak musi być mądry po szkodzie dopiero jak obudzi się z ręką w nocniku

Stanisław Anioł
3 lat temu

same laseczki 65+

Chupacabra
3 lat temu

Najpierw obrona „demokracji” teraz szopki z sądownictwem w tle. Ciągle te same hasła „brońmy tego, brońmy tamtego !!!”. Niedługo skończą się powody aby wychodzić i robić taki cyrk. Hmmm…. albo nie przepraszam przecież powód znajdzie się zawsze.
PS Ktoś z prowadzących wspomniał może o spadającym w dalszym ciągu bezrobociu ???
….
a nie przepraszam to nie ta tematyka 😀

Maria Walentyna
3 lat temu

comment image

misiek
3 lat temu

Ciekawe co wnuczki powiedzą, pewnie dumne:) wstyd….

anzb
3 lat temu

Oo, komuchy znalazły sobie powód do protestowania to protestują. Chodź pewnie większość sędziów SN jest umoczonych w dawnym systemie, więc i komuchy bronią swoich.

alinka
3 lat temu

Ja nie chcę wolnych sądów !!! Ja chcę szybkich sądów !!!!!!!!!!!!!

Mieszkaniec
3 lat temu

Same komuchy…Potański, „uczciwy” Bochyński, Krzyśka Pitre to chyba już całkiem po…

Tyle razy mówię, w PL nie ma czegoś takiego jak niezawisłe sądy. Konstytucję i ustawy należy spalić i działać od nowa.

Mieszkaniec
3 lat temu

A w skali kraju najlepszy Schetyna – zlikwidujemy CBA…jedną z najlepszych służb, które biją w karuzelę VAT.

Szerlok
3 lat temu

Trochę to dziwne, że skoro PiS i jego wyznawcy wiedzą o układach i przekrętach obecnego sądownictwa, mając w swoich rękach prokuraturę dlaczego nikomu nie postawili jeszcze żadnych zarzutów oprócz zarzutów słownych w mediach i na mównicach. Coś bełkoczą a tak na prawdę rozwalą wszystko po to by co lepsze fuchy obsadzić swoimi wiernymi. Normany obywatel dobrze wie po co polityk(każdej partii) coś robi, tylko „ślepy” uwierzy, że to dla jego dobra. Robią to tylko i wyłącznie dla dobra partii i jej wyznawców. By swoim żyło się lepiej.

tbg_Serbinów
3 lat temu

Przyszli protestować w celu utrzymania dotychczasowego systemu, czyli protestowali, żeby „było tak jak był”. Rzepliński wygadał się, że walka toczy się o utrzymanie osiągnięć po 1989 roku. Pewnie, że są tacy, którzy muszą walczyć, żeby nie stracić tych „osiągnieć”. Nikt jednak nawet słowem nie zająknał się, że powrót do „tego jak było” będzie oznaczał jednocześnie tysiące obcych przewozonych z Włoch do Polski.
I – niestety dla protestujących – już nie będzie „tak jak było”.
Naz zawsze.

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x