05-06.08 (sobota – niedziela) Indianie i Sołtys z Wąchocka czyli XIX edycja Jarmarku Dominikańskiego w Tarnobrzegu. Sprawdź program

XIX edycja Jarmarku Dominikańskiego odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia br. Jak co roku, obok oferty przygotowanej przez wystawców, jarmarkowi towarzyszyć będzie muzyka. W tym roku gwiazdami imprezy będą Indianie z grupy Los Companieros oraz Kapela Sołtysa z Wąchocka, wystąpią również zespoły folklorystyczne, będą pokazy iluzji oraz rzeszowski kabaret „Poważna Sprawa”.

Los Companieros – zespół indiański specjalizujący się w realizowaniu koncertów muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego.

Muzyka Andyjska to tradycyjna muzyka z krajów andyjskich, Peru, Boliwii i Ekwadoru. W Europie jest również znana jako muzyka indiańska lub muzyka peruwiańska. Podczas naszego koncertu publiczność przenosi się do Andów dzięki melodiom granym na fletnii pana. Etniczna muzyka śpiewana w języku hiszpańskim i quechua.

Kapela Sołtysa z Wąchocka powstała na początku 2012 roku, tuż przed wyborem nowego Honorowego Sołtysa. Jest kontynuacją Wąchockiej Kapeli Podwórkowej która istniała w Wąchocku od ponad 30 lat. Grają folklor miejski czyli muzykę z miejskich podwórek, zaułków i przedmieść, są to tanga, walce ,polki itp

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Norbi
5 lat temu

dno i wodorsty

Legionista
5 lat temu

Kto w tym mieście odpowiada za kulturę i dobór wykonawców ? Porażka za porażką za ciężkie pieniądze.Każda miejska impreza to jak napisał poprzednik dno i wodorosty.Program targów może i dobry ale do Ocic lub Krowiej Góry bo np.Baranów Sandomierski już nas przeskoczył. S-16 w ubiegłym roku potrafił zainteresować. W tym roku tylko Oberschlesien był fajna propozycją ,choć to nie moje klimaty ale było zawodowo. Jarmark z taką ofertą to już lepiej było sobie odpuścić.

Mat
5 lat temu

Rok temu Marcin Wyrostek i Shakindudi, a w tym…sołtys z Wąchocka? co to ma być?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content