Jezioro Tarnobrzeskie: Straszony, Słoma i NeuOberschlesien. Za nami pierwszy dzień Strasznie Fajnego Festiwalu (fotoreportaż oraz video HD)

Sobota była pierwszym dniem Strasznie Fajnego Festiwalu, który odbywa się nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Imprezę, będącą luźną kontynuacją zeszłorocznego Festiwalu Siarki, Ognia i Bębnów, zainaugurowało otwarcie Krainy Straszonów, gdzie do wspólnej zabawy zachęcali główni bohaterowie festiwalu, czyli Sztygar Heniek, Wietrznica, Brat Klemens i Czort Bazyli.

W ramach sobotnich koncertów wystąpili Słoma & D’Roots Brothers oraz śląska grupa NeuOberschlesien.

Gwiazdą dzisiejszego dnia festiwalu będzie Margartet, której koncert zaplanowano na 21. Wcześniej, czyli o godz.17 zagra Warsaw AfroBeat Orchestra, zaś o 19 Jafia.

Festiwal zakończy pokaz laserowy 3D. Opowieść o tarnobrzeskich straszonach zostanie zaprezentowana na olbrzymim ekranie wodnym. Szczegółowy program festiwalu wraz z imprezami towarzyszącymi – tutaj

Podobnie jak wczoraj tak i dziś, przy stoisku Domu Dziecka w Skopaniu, można kupić los-cegiełkę w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży losów, przekazany zostanie na działalność Domu Dziecka w Skopaniu oraz Schroniska dla zwierząt w Machowie. Wspierając obie placówki można dodatkowo wylosować cenne nagrody, czyli bon w wysokości 150 zł do zrealizowania w sklepie sportowym w Stalowej Woli oraz rower.

Na festiwal można dojechać bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej, który kursuje od godziny 13:00 do 22:00, co pół godziny, na trasie: ulica Sokola czyli przystanek przy Urzędzie Miasta – taras widokowy nad jeziorem.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Straszon
5 lat temu

Strasznie mało ludzi za dnia. Gdyby nie fakt, że plażowicze przyszli z ciekawości popatrzeć to straszne „atrakcje” nie miały by w ogóle wzięcia. Gwiazda wieczoru dała radę i to jedyny plus sobotniej imprezy.

Plażowiczka
5 lat temu

Kompletna porażka, zresztą jak wszystko co zrobił Kiełba. Bierz piekno, łysą, zmarszczoną kochankę kiełbaso o wypierniczaj z tego miasta.

Mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  Plażowiczka

Kotlet. Trzymaj wzorem Tarnobrzeg
Info poziom. Bo tej kloaki nie da się czytać…

leonidas
5 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

tbg.info i poziom.lol

Alan
5 lat temu

Sama jesteś jak porażka. Weź wypierniczaj!

Jaki
5 lat temu

Byłoby lux jak by Jolkę na Grześku pokazali, to dopiero byłby straszon…buaaaaaaaa

A z innej beczki to kicz i tandeta, zresztą ilość publiczności mówi sama za siebie.

Pies na baby
5 lat temu
Reply to  Jaki

nie było Zenka Martynika to i ludzie nie przyszli

Mieszkaniec
5 lat temu

Byłem. Wczoraj cięższe rytmy, dziś lżejsze bardziej taneczne. Dla mnie na prawdę fajna impreza. Moje dzieci wybawily się. Miło było.

Stanisław Anioł
5 lat temu

podziwiam p.Środę, który jest jak za przeproszeniem PSL, bo skąd by nie zawiał wiatr politycznej zmiany On zawsze umie się wkręcić w łaski każdej władzy i potrafi sprzedać swoje bohomazy. Dla mnie Mistrz!

Legionista
5 lat temu

Fakt.Projekt straszonów też straszny.Tylko wietrznica była ok.

Shazzza
5 lat temu
Reply to  Legionista

No ale żeś chłopie dojebał z tym trzymaniem poziomu przez tbg.info. Jedyny niezależny portal i rzetelny w przekazie informacji to właśnie NW24!

Mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  Shazzza

O tym właśnie mówię. Tam choć sa słowa cenzurowane. A Tu…

leon
5 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

tbg.info to tuba propagandowa kierowana przez sprawnego oportunistę,który zawsze jest z władzą.
no ale każdy sobie wybierze jakie medium lokalne wybierze.
zdecydowanie nad Wisłą góruje nad resztą.

Pies na baby
5 lat temu
Reply to  Legionista

za Wietrznicą to ja bym poszedł w ogień

tarnobrzeżanka
5 lat temu

To Straszna impreza. Ale nie strasznie fajna :/

leon
5 lat temu

ale żenada.ile na ten szajs wyrzucono pieniędzy ? dosłownie w błoto ?

Keraf
5 lat temu

Podobno około 270. 000 PLN

Shazzza
5 lat temu
Reply to  Keraf

z tego 50 na gwiazdy i 220 na Czaka

leon
5 lat temu

mają rozmach…

strasznie fajny wyborca
5 lat temu

Mógłby mi ktoś przypomnieć co prezydent Kiełb gadał, tfu paplał w kampanii wyborczej o imprezach organizowanych przez poprzednika? Ciągłe zabawy i igrzyska? Nie stać naszego miasta na to? Podawał kwoty itp. głupi lud to kupił i jest to samo tylko na gorszym poziomie. A dziury w drogach po zimie nadal nie załatane(wystarczy obejrzeć wystąpienie Mastalerza na ost. sesji RM) Bawcie się dobrze.

Mieszkaniec
5 lat temu

Strasznie fajny wyborco dowiedz się wpierw, ile kosztowały imprezy za poprzednika. Mnie osobiście ciekawi to, że nie zauważasz tego, jak miasto zostało zadłużone przez poprzednika, a tu co? Obecny spłaca, jeszcze czasem imprezę zrobi, szkoły remontuje,chodniki, drogi i wykonuje inne, drobne, ale inwestycje. Ale tarnobrzeżanie już tacy są, nic nie doceniają i są ślepi.

po co
5 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Chyba jedną drogę remontuje. Przejedź się na Skalną Górę zobaczysz piękne zadbane drogi. Władza od lat zapomniała o istnieniu tego osiedla. Od razu widać że jesteś z obozu obecnie rządzącego i teraz w kółko będziecie powtarzać, że poprzednik zadłużył miasto i obecnie na nic nie ma. Skoro tak, to po co wywalać 270 tysięcy złotych na Straszny Festiwal? To strasznie dużo kasy. Stać nas na to? Po co nowa strona www urzędu miasta za 40 tys zł skoro stara działała. Stać nas na to? Po co wydawać na prywatną firmę Vulcan skoro od tego mamy dobrze opłacanych i sowicie nagradzanych urzędników. Słowa „po co” można mnożyć i mnożyć.

Mieszkaniec
5 lat temu

Znam skalna i wiem że tam problem jest. Nie jestem z żadnego obozu. Pozdrawiam z Rzeszowa…

obserwator
5 lat temu

Koncert NeuOberschlesien super. Zespół nie odwalił hałtury (mimo tragicznie niskiej frekwencji)tylko się postarał i zrobił dobre show, (duża w tym zasługa Czaka za brzmienie i światła). Za to organizacja całego festiwalu jak zwykle do d… Usytuowanie wejścia na plac koncertowy w jedynej „drodze”(dlatego słowo droga napisałem w „” bo to trudno drogą nazwać) wyjazdowej w kierunku miasta to bardzo zły pomysł. Dziwie się że nikt nie ucierpiał i oprócz jakiś utarczek słownych nie doszło do jakiegoś potracenia czy wypadku. Tyle kasy z wjazdów, rekordy frekwencji, setki tysięcy przeznaczone na różne imprezy i nie da się dalej wygospodarować trochę kasy aby chociaż lampy oświetleniowe postawić?. Wieczorem ciemno jak w d…., ludzie plątający się pod kołami, kurz jak na pustyni, ale oczywiście frajer skasowany za wjazd to niech se frajer radzi z wyjazdem sam.

Legionista
5 lat temu

Nie Czaka tylko obsługi technicznej zespołu.Czak tylko nadymił tyle że momentami w ogóle nie było widać muzyków na scenie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content