Tarnobrzeg: Posiadasz ciekawą kolekcję minerałów? Ta wystawa jest dla Ciebie

Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego – oddział Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega oraz miłośnicy geologii i minerałów w dniach 16-17 września organizują Wystawę oraz Giełdę Minerałów i Skamieniałości. Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja piękna minerałów, skał i skamieniałości Polski i świata, występujących w przyrodzie, a będących w posiadaniu kolekcjonerów.

W pierwszym dniu Wystawy odbędzie się konkurs na najciekawszy (najpiękniejszy) eksponat – minerał, skałę czy skamieniałość – związany w obszarem Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego.

Wystawa oraz Giełda Minerałów i Skamieniałości odbędzie się w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu przy ul. Pawłowskiego 14, w sobotę i niedzielę 16-17 września w godz. 9-17.

W pierwszym dniu o godz.12 nastąpi rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy (najpiękniejszy) eksponat. Przewidywane nagrody to wydawnictwa i upominki związane z Tarnobrzegiem oraz dyplomy.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zaprezentować swoje zbiory na tej wystawie i wziąć udział w konkursie prosimy o zgłaszanie się do organizatorów. Kontakt: kustosz Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego dr Adam Wójcik, tel. 0-15 823 72 03, lub 501 739 336, e-mail: luzycki1@gazeta.pl, albo współorganizator: mgr inż. Marek Zdyrski, tel. 505 296 389, e-mail: haueryt@wp.pl.

Koszty uczestnictwa dla wystawców:

cena za 1 m kw. stolika 50 zł, bilety na wystawę normalne 5 zł, ulgowe 3 zł.

Zwiedzanie ekspozycji stałych Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w dniach imprezy tylko z przewodnikiem zgodnie z cennikiem Muzeum.

info: MHmT

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x