Jezioro Tarnobrzeskie w przewodniku dla przedszkolaków

Była tu kopalnia siarki a dziś jest wielkie jezioro. I na brzegu, i na wodzie, robić można całkiem sporo” – ten krótki wierszyk opisujący Jezioro Tarnobrzeskie, ma zachęcić przedszkolaków i ich rodziców do wypoczynku w naszej okolicy. Akwen znalazł się bowiem wśród atrakcji turystycznych naszego województwa, opisanych w książeczce dziecięcej pt. „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”.

”Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” to mini-przewodnik, wydany przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Książeczka ma stosunkowo niewielkie wymiary (ok. 16×16 cm), aby małe dzieci mogły ją bez trudu utrzymać w rękach. Grube, kartonowe strony odporne są na uszkodzenia.

W środku znajduje się 20 propozycji ciekawych miejsc, okraszonych kolorowymi ilustracjami i opisanych za pomocą krótkich wierszyków. Oprócz Jeziora Tarnobrzeskiego w przewodniku można znaleźć rymowanki dotyczące m.in. Rzeszowa, Przemyśla, zamku w Baranowie Sandomierskim, bieszczadzkich drezyn rowerowych, Kresowej Osady w Baszni Dolnej czy skansenu w Kolbuszowej.

foto&źródło: Tarnobrzeg Miasto

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content