Zabójcze cztery minuty. Wisła Sandomierz wygrywa z rzeszowską Stalą 2:0 (fotoreportaż oraz video HD)

W przeciągu czterech minut sandomierska Wisła przesądziła o losach wczorajszego spotkania ze Stalą Rzeszów. Bramkarza ze stolicy Podkarpacia pokonali Maciej Jakóbczyk w 61 minucie oraz Damian Juda w 65 minucie i pierwsze ligowe zwycięstwo beniaminka z Sandomierza stało się faktem.

Korzystny wynik podopiecznym trenera Pacholarza udało się utrzymać do końca spotkania, mimo iż od 85 minuty grali w osłabieniu, po tym jak boisko opuścił Jarosław Piątkowski, ukarany czerwoną kartką za faul na jednym z zawodników Stali.

W najbliższą sobotę Wiślacy powalczą na własnym stadionie o kolejny komplet punktów. Rywalem sandomierzan będzie Chełmianka Chełm. Najbliższy rywal Wisły ma na koncie dwa zwycięstwa, z MKS Trzebinią 2:0 i Sołą Oświęcim 4:0. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.

WISŁA SANDOMIERZ – STAL RZESZÓW 2:0 (0:0)

1:0 – Jakóbczyk 61′

2:0 – Juda 65′

WISŁA: 1. Patryk Drzymała – 11. Maciej Ziółek, 5. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski, 16. Michał Mokrzycki (90, 2. Kacper Siudak), 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda (88, 13. Dawid Korona), 15. Maciej Jakóbczyk (81, 20. Patryk Tur) – 9. Mateusz Michalski (78, 18. Kacper Piechniak)

STAL: Adam Wasiluk – 25. Michał Szymański (65, 6. Damian Skała), 3. Rafał Kursa, 2. Kacper Drelich, 5. Kornel Kordas – 9. Arkadiusz Gil (59, 16. Adrian Buszta), 22. Jaromir Skiba, 21. Sebastian Szeliga, 4. Wojciech Reiman (69, 8. Michał Lisańczuk), 35. Daniel Koczon (59, 7. Sebastian Brocki) – 11. Piotr Prędota (59, 10. Michał Marczak)

żółte kartki: Wilk, Mokrzycki, Górski – Koczon, Drelich, Kursa. czerwona kartka: Jarosław Piątkowski
foto&video: Piotr Morawski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 3. KOLEJKI III LIGI, W GRUPIE 4: Chełmianka Chełm – Wiślanie Jaśkowice 1:2, Wólczanka Wólka Pełkińska – Soła Oświecim 2:1, Orlęta Radzyń Podlaski – MKS Trzebinia 2:1, Avia Świdnik – Spartakus Daleszyce 1:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – JKS 1909 Jarosław 3:1, Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 1:1, Podlasie Biała Podlaska – Karpaty Krosno 1:0, Resovia – Motor Lublin 2:1