Tarnobrzeg: O koniku biłgorajskim i ochronie przyrody na Białorusi i Ukrainie. W weekend ostatnia edycja Akademii Przyrodniczej

Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 oraz gospodarstwo agroturystyczne „Dobre Miejsce” w Alfredówce, zapraszają na weekendowe wykłady w ramach Akademii Przyrodniczej. Spotkanie dla dzieci i młodzieży odbędzie się dzisiaj o godzinie 16, dla dorosłych zaś w niedzielę o godzinie 18.

Ostatnie spotkanie w ramach tegorocznej Akademii Przyrodniczej. Bardzo mądry i przesympatyczny prelegent – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Krzysztof Wojciechowski zaprezentuje bogactwo – zarówno to przyrodnicze, jak i kulturowe oraz historyczne parków krajobrazowych, które mamy niemal na wyciągnięcie ręki.

Na ostatnim spotkaniu w tegorocznej edycji Akademii Przyrodniczej dla dorosłych, pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych i podróżnik Krzysztof Wojciechowski przedstawi nam ciekawostki systemu ochrony przyrody u naszych wschodnich sąsiadów (Białoruś i Ukraina). Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia o godz. 18 w siedzibie Centrum.

W programie m.in.

– najcenniejsze obszary chronione,
– perełki i „oryginały” w rodzaju Poleskiego Radiacyjno-Ekologicznego Zapowiednika,
– czego możemy się uczyć a czego raczej nie naśladować, czyli: sukcesy i porażki w chronię przyrody UA i BY,
– co to jest „ochrona absolutna” i dlaczego jest potrzebna?
– „smaczki” w rodzaju „Polskiego Ostrowa” czy obiektów chronionych na Ukrainie ale jeszcze z przedwojennym polskim „rodowodem”,
– filmy krótkometrażowe: „Czarnobylskie dżungle” – o tym jak przyroda odradza się w strefie czarnobylskiej, „Parki krajobrazowe Donbasu” „Zaczarowane Bagna” – o białoruskim Polesiu „Askania Nowa” – wielki stepowy zapowiednik koło Chersona na Ukrainie.

info: RCPON

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x