Sandomierz: Weszli z wódką do kościoła i zakłócili przebieg mszy. Odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych (video)

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 47 lat, którzy złośliwie przeszkadzali we mszy świętej, dopuścili się obrazy uczuć religijnych oraz uszkodzili witrynę z malowidłem ściennym. Za wymienione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zdarzenie nagrała jedna z kamer monitoringu.

Do zdarzenia doszło w miniona środę około godziny 18:00 kiedy to dyżurny sandomierskiej komendy został poinformowany, że do jednego z kościołów na terenie miasta weszło dwóch mężczyzn, których zachowanie było na tyle głośne i nieprzyzwoite, że zwróciło uwagę wszystkich zgromadzonych wiernych. Mężczyźni spożywając alkohol zakłócali porządek nabożeństwa kościelnego oraz dopuścili się obrazy uczuć religijnych.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, którzy ustalili, że oprócz nagannego zachowania się mężczyzn w kościele doszło również do uszkodzenia mienia. Jeden z mężczyzn rzucił butelką po wódce w przedszkolną witrynę z malowidłem ściennym znajdującym się w murach odgradzających kościół.

Sprawcy zdarzenia uciekli z terenu kościoła i ukryli w jednym z pobliskich sklepów. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci, którzy ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sandomierza w wieku 19 i 47 lat.

Śledczy przedstawili im zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrazę uczuć religijnych, za co może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 47- latek odpowie za zniszczenie mienia za co może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. PM

foto&źródło: KPP Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Efka
3 lat temu

Polak po alkoholu potrafi pokazać jaki z niego odważny kozak. Im więcej pijemy tym głupszy ten naród. Wielu o to dokładnie chodzi, politykom nie zależy aby ich wyborcy byli szczególnie rozgarnięci 🙁

mirek
3 lat temu

@Efka, nie zgadzam się z Twoim zdaniem o Polakach. To za duże uogólnienie, które mnie obraża. Czytasz chyba za dużo gazety w.
Zajmujesz się statystykami lub pracujesz na izbie wytrzeźwień?
Także pisz za siebie lub za swoich konkretnych znajomych.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x