15.09 (piątek) Sandomierz: Koncert Dudley Taft

Już w piątek 15. września, dla sandomierskiej publiczności zagra Dudley Taft – wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny blues-rockowej. Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1 w Sandomierzu). Dzień później artysta wystąpi podczas osiemnastej edycji festiwalu Satyrblues w Tarnobrzegu.

Bilety:

– przedsprzedaż w cenie 15 złotych do nabycia codziennie w CIT (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, informacja@sandomierz.travel)
– w dniu koncertu w cenie 20 złotych.

Uwaga: ilość miejsc ograniczona!

DUDLEY TAFT (USA)

www.dudleytaft.com

Dudley Taft urodził się w 1966 roku w Waszyngtonie, gdzie dorastał słuchając takich zespołów jak Led Zeppelin i Van Halen. Wywodzi się w linii prostej ze znanej w USA i szanowanej rodziny Prezydenckiej, bo jego pradziadek William Howard Taft był 27 Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Z wykształcenia jest filozofem, a z wyboru muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, a nawet pilotem. Zaistniał w świecie z trzema formacjami post gruge’owymi: Sweet Water, Second Coming i Omnivoid, które nie grały bluesa, ale za sprawą obecności Dudley’a sporo elementów z tej ponadpokoleniowej estetyki przenikało do ich repertuaru. Na swoje nazwisko zaczął intensywnie pracować od 2007 roku tworząc własny Band nazwany po prostu Dudley Taft. Szybko dał się też poznać jako utalentowany kompozytor, wyborny instrumentalista, a zwłaszcza indywidualista wykraczający poza amerykański mainstream blues-rockowy.

Dysponuje bardzo oryginalną barwą głosu. Światowa prasa branżowa gloryfikuje Dudleya, upatrując w nim czwartego członka grupy ZZ Top ze względu na fizyczne i muzyczne podobieństwo do sławnych brodaczy z Teksasu.

Ceni go przemysł filmowy, co można sprawdzić wsłuchując się np. w ścieżkę dźwiękową z filmu ,,Szósty Zmysł” z Bruce’m Willis’em, a także „Postkod Mil Jondren”, „The Last Outylaw”.

Ma też na koncie bogatą współpracę z amerykańskimi stacjami telewizyjnymi, tworząc dla takich programów jak: MTV, Arnold Schwarzenegger Body Building Competition, Big Brother, That Metal Show, Gene Simmons Family Jewels i innych. Jego autorska dyskografia liczy 5 albumów z czego „Screaming in the Wind przez wiele tygodni wyprzedzał na TOP-liście takich gigantów jak: Robert Plant czy Joe Bonamassa. W 2014 roku po raz pierwszy odwiedził Polskę występując wówczas na festiwalu Satyrblues, a rok później powrócił by zagrać koncert transmitowany na cały świat w Polskim Radiu Rzeszów.

tekst: Victor Czura

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pies na baby
6 lat temu

bardzo dobry news!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content