Tarnobrzeg: Miejskie szalety za ponad pół miliona zł? O tym zdecydują radni (video HD)

Ponad pół miliona złotych kosztować ma budowa miejskiego szaletu, na ul. J. Piłsudskiego w Tarnobrzegu. To więcej o prawie 150 tysięcy złotych od zakładanych wcześniej kosztów.

Pozwolenie na budowę szaletu gmina otrzymała w czerwcu br. Wkrótce ogłoszony został przetarg na jego wykonanie, jednak do pierwszego przetargu nie stanęła żadna firma, do drugiego zaś zgłosiły się dwa podmioty, chętne do zrealizowania tej inwestycji. Kwota wskazana przez ewentualnych wykonawców, znacznie przewyższa jednak tę, zakładaną przez magistrat. Jeden z podmiotów swoją pracę wycenił na 547 273,74 zł brutto, drugi zaś wyliczył jeszcze wyższą kwotę, opiewającą na 627 300,00 zł brutto.

– Nagle koszty związane z „budowlanką” poszły niesamowicie w górę. My mieliśmy kosztorys budowy szaletu troszkę zawyżony, (…) liczyliśmy, że te 400 tysięcy będzie mocno przeszacowane i z tych pieniędzy będziemy mogli jeszcze zrobić parking dookoła tych szalet, ale niestety, kwota jest zdecydowanie większa – tłumaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega. – Nie wycofujemy się z tej inwestycji (…) choć dla mnie też jest to chore, że szalet ma kosztować 550 tysięcy złotych bo za tą kwotę to można wybudować domek jednorodzinny i jeszcze pieniędzy zostanie. Ale takie ceny są i takie deklaracje były, że te szalety powstaną – dodał.

Ostatnie słowo w sprawie należy jednak do radnych Tarnobrzega, to oni decydować będą o ewentualnym przekazaniu dodatkowych środków na budowę miejskiego szaletu. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w najbliższy czwartek, w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega.

Fotografie przedstawiają wizualizacje szaletu miejskiego który ma zostać wybudowany w Tarnobrzegu

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO (od 46:36)

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Chwileczkę, a co z galerią, Panie Prezydencie? Miała ona powstać przecież niedaleko tych szalet. Po co wydawać tak ogromną kasę? To wyrzucanie pieniędzy w błoto!
Już lepiej wybudować jakieś szalety i parawany nad Jeziorem (nie mówiąc o normalnym parkingu, drogach i cywilizowanej strefie ruchu) – obecne toitoi’e i krzaki raczej nie zachęcają turystów…

A co do kwoty szalet, to jeśli radni przegłosują marnotrawstwo tak dużej kwoty na tak małą inwestycję, to będzie splunięcie w twarz tarnobrzeżanom. Mam nadzieję, że radni zachowają się jednak racjonalnie i nie zaakceptują takiego marnotrawstwa publicznych pieniędzy. I pamiętajmy, że do tego dojdą koszty utrzymania tych toalet.

tarnobrzeżanka
3 lat temu

I kolejne zagranie 🙂 Radni zagłosują na „nie” bo to od początku chora koncepcja, a prezydent będzie krzyczał: ONI WINNI, TO RADNI NIE CHCIELI, JA CHCIAŁEM, JESTEM CUDOWNY!
Rzygać się chce na tą nieudolność i zwalanie winy i odpowiedzialności na innych! Głupie szalety i 3 lata mijają, i nic. Inne samorządy robią, tu obietnica za obietnicą, no i tylko tutaj nagle ceny są nie do przeskoczenia.
Ogarnijcie się!

mieszaniec
3 lat temu

To ile powierzchni ma ten kibel? 300 m2? Czy może niewielki ale sedesy
pozłacane z melodyjką dla 5 osób dziennie? Przecież za taką kwotę
można kupić jakiś budynek „kamienice” w centrum miasta. Całą! Albo lepiej przystosować któryś lokal należący do miasta, wydzierżawić albo zlecić komuś zewnętrznemu a nie stawiać toaletę jako centralny punkt miasta. Ta część miasta i tak wygląda pod względem estetyki i architektury tragicznie więc nie pogarszać jeszcze tego na kolejne lata..Gdyby jeszcze ten budynek powstał nad jeziorem to miałoby
sens bo teraz muszą się tam ludzie załatwiać jak zwierzęta a w okresie
wakacyjnym tam jest naprawdę zapotrzebowanie.

Ancia
3 lat temu

Prawda jest taka, przedsiębiorcy nie chcę składać ofert bo na Kiełbie się już wszyscy poznali – nieuczciwy, niesolidny, niesłowny. W branży ma opinię bawidamka, chama, buraka i prostaka.Ci co złożyli byli proszeni o złożenie oferty.
Przykre ale prawdziwe.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x