Tarnobrzeg: Odnowiony amfiteatr, plac zabaw, ogrody tematyczne, ścieżki leśne i fitness. Zaniedbane tereny nad Wisłą czeka duża metamorfoza (video HD)

Dzięki planowanej rewitalizacji, już w przyszłym roku tereny zielone nad Wisłą mają stać się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku. Projekt przebudowy tego obszaru, zaprezentował dzisiaj prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb.

Niedawno Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą “Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega” w ramach naboru ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całej inwestycji wynosi 6 mln 767 tysięcy 835 zł z czego 85% to dofinansowanie.

Obszar który obejmie rewitalizacja, to głównie tereny zielone nad Wisłą, od przeprawy promowej do ogródków działkowych. Pojawić tam się mają ścieżki fitness oraz leśna z drewnianymi figurkami zwierząt, kwietne łąki, osiem ogrodów tematycznych, nowe chodniki, ławki czy budki dla ptaków.

ZAMIAST KANAŁU PLAC ZABAW

Niemal w całości zasypany zostanie zarośnięty kanał, po którym kiedyś pływały kajaki. W miejscu tym pojawić ma się m.in. zielony plac zabaw dla dzieci, w którym elementy będą wykonane z naturalnych budulców. Na plac składać się będą m.in. elementy z wikliny, labirynt z żywopłotu ze ścianką wspinaczkową dla dzieci pośrodku, szałasy czy pagórki z trawy.

Odnowiony zostanie również amfiteatr, zaś w miejscu gdzie dotychczas odbywały się Dni Tarnobrzega pojawi się nowa trawa, odporna na zadeptywanie.

NASADZENIA W MIEJSCE POZOSTAŁOŚCI PO „ARMACIE”, OŚWIETLENIE I MONITORING

Większa część środków z projektu przeznaczona zostanie na wzmocnienie skarpy, ciągnącej się wzdłuż ulicy Waryńskiego. Znajdujące się tam pozostałości po pomniku tzw. armacie, zostaną zastąpione nasadzeniami, wyremontowany będzie również murek, który na całej długości będzie wyposażony w siedziska.

Nad Wisłą pojawić się ma również oświetlenie, którego dziś tak bardzo tam brakuje. Wykonane ma zostać jednak ze środków własnych, gdyż projekt nie przewiduje tego typu inwestycji. Rozwiązany ma zostać również problem ruchu kołowego na tym obszarze.

– Będziemy zastanawiać się nad ruchem kołowym, choć jest to droga gminna będziemy się starali, aby był on w tym miejscu mniej uciążliwy – mówił dziś prezydent dodając, iż teren ten ma zostać objęty monitoringiem.

Efekt finalny projektu zobaczyć mamy w przyszłym roku, choć będzie on uzależniony w dużej mierze od wzrostu roślinności, która zostanie nasadzona.

KONCEPCJA: Koncepcja

OPIS KONCEPCJI: Opis koncepcji

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content