Pomoc finansowa Tarnobrzega dla Gminy Kęsowo

Na wniosek prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba Rada Miasta podczas nadzwyczajnej sesji 14 września podjęła decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Gminie Kęsowo, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy. Z budżetu miasta przeznaczona zostanie kwota 40 tys. zł w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup domków mieszkalnych dla najbardziej poszkodowanych mieszkańców Gminy Kęsowo.

Kęsowo to gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim licząca ponad 4 400 mieszkańców. Podczas nawałnic, które dokonały w sierpniu wielu zniszczeń w całej Polsce, była jedną z gmin, które ucierpiały najbardziej. Bilans strat to uszkodzenia 180 domów, 350 budynków gospodarczych, dewastacji uległa też połowa powierzchni lasów. Większość sołectw znajdujących się na terenie tejże gminy odczuło negatywne skutki tego katastrofalnego w skutkach zjawiska pogodowego. Straty odnotowano w infrastrukturze komunalnej, ponieśli je również mieszkańcy. Boiska, place zabaw, uszkodzone budynki przedszkoli i szkół, świetlice, kęsowski amfiteatr, to niektóre ze zniszczonych w gminie miejsc.

Człowiek w walce z żywiołem nie ma większych szans, kilka minut wystarczy by stracić dorobek całego życia. Ogromu strat, które ponieśli poszkodowani nie można było przewidzieć. Każda pomoc przyczyni się do usunięcia zniszczeń i pozwoli odbudować zrujnowane domy przed pierwszymi mrozami.

info: UM Tarnobrzeg

foto: UM Tarnobrzeg z Tygodnik Tucholski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x