Tenisowa ofensywa w Tarnobrzegu. Festiwal i bezpłatne lekcje dla amatorów (video HD)

Kolejną inicjatywę dla miłośników tenisa stołowego przygotował Zbigniew Nęcek,  trener słynnych pingpongistek z Tarnobrzega. W holu ośrodka sportu i rekreacji ruszyły bowiem zajęcia w ramach projektu „Tenis Stołowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, przez ostanie trzy dni odbywał się tam również Enea Festiwal, skierowany do najmłodszych mieszkańców miasta.

W realizację projektów zaangażowany jest również europoseł Tomasz Poręba, który przekonał dla tego przedsięwzięcia dwie spółki skarbu państwa.

O ile festiwal tenisa trwał trzy dni, o tyle szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych odbywać się będzie przynajmniej przez najbliższy rok. Do dyspozycji zainteresowanych jest sześć nowych stołów i profesjonalna podłoga, identyczna z tą, która układana jest podczas meczów. Nauka gry odbywać się będzie pod okiem czwórki trenerów, dwóch byłych zawodniczek tarnobrzeskiego klubu Anny Szczepanik i Agaty Woś oraz Jacka Lachora, obecnego trenera Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzega i zawodnika tego klubu, Jakuba Łacha.

Zapisy na zajęcia odbywają się w holu MOSiR codziennie, w godzinach od 15.30- do 18. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 664 417 – 566

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eye
3 lat temu

Kamil o czym Ty mówisz, na Koniczynkę więcej ludzi przychodzi. Masz rację „to jest początek”, to jest początek kampanii 🙂

młody tenisista
3 lat temu
Reply to  eye

Cały w tym ambaras, że „Koniczynka” nie jest 26-krotnym mistrzem polski i nie osiąga sukcesów w Lidze Mistrzów 🙂 Pana trenera Nęcka zaczyna się już dziś atakować pewnie za to, że wystąpił na konferencji, ale fakt jest taki, że nikt w tym kraju nie zna się lepiej na tenisie stołowym niż on oraz że nikt wcześniej nie załatwił takich pieniędzy dla klubu jak Pan europoseł. To są dwa fakty, a wszystko inne to już opinia 🙂

Eye
3 lat temu

Dla mnie ping-pong niech by był tylko mi chodzi o to, że KK gada głupoty o tłumach a przecież chyba przyznasz że na Wspólnotę czy Koniczynkę chodzi wiecej ludzi niż na 26 krotne mistrzynie grające w pucharach europejskich a kasa chyba większą:) teraz Kamyl będzie wszędzie zbawicielem 🙂

JacekD
3 lat temu
Reply to  Eye

Przy ostatnich finałach w lidze mistrzyń w Tarnobrzegu była prawie pełna hala, więc nie opowiadaj bzdur, że tam mniej a tam więcej ludzi. Ludziom takim jak Pan Zbigniew Nęcek trzeba pomagać, bez wątpienia najlepszy specjalista w naszym kraju. Wielki szacunek Panie Europośle oraz Panie Kamilu. Gratuluje!

chłop z miasta
3 lat temu
Reply to  Eye

A załatwiajta se kasę na Koniczynkę, a od tenisa won!!! Niech Koniczynka bedzie wizytówką Ocic, a tenis stołowy niech pozostanie wizytówką Tarnobrzega!!!

sport +
3 lat temu

Znawcy sportu – politycy PiS teraz tam będą wywalać publiczne pieniądze. Może nie do końca wywalać a kupować głosy bo o nic innego im nie chodzi. Chcą przedłużyć sobie władzę o kolejne 4 latka. Tak to widzę.

młody tenisista
3 lat temu
Reply to  sport +

Widać komuś bardzo zależy, żeby w tym mieście nic się nie działo. Po takich komentarzach to tylko siąść i zapłakać!

sport +
3 lat temu

Młody tenisisto przeczytaj wpierw ze zrozumieniem a później komentuj. W którym miejscu jest napisane, że komuś zależy aby w mieście nic się nie działo? Komentarz jest o kupowaniu głosów przez PiS za publiczne pieniądze i tyle.

nie róbmy polityki, lepmy pierogi
3 lat temu
Reply to  sport +

A słyszał kolega o pieniądzach, które wielkie firmy przeznaczają na swoją promocję? Przy takiej marce jaką ma KTS w Europie, nie dziwię się że Enea postanowiła podpisać umowę sponsorską, bo najzwyczajniej w świecie im się to opłaca. Zasługą posła jest natomiast, że zgodził się w tym pośredniczyć.

Idąc natomiast tokiem myślenia kolegi, prezydent remontując drogę i chodnik, kupuje głosy mieszkańców. Nie wszystko przelicza się wg kryterium opłacalności. Ale jak widać w myśleniu niektórych ludzi z otoczenia obecnego włodarza, najwyraźniej tak jest. Przykre to.

sport +
3 lat temu

Teraz na tego polityka-posła spływają laury choć złamanego grosza ze swojej kieszeni nie dał. Radny Kalinka również był tam niezbędny 🙂 Bezinteresowność posłów i polityków przed nadchodzącą kampanią wyborczą mnie nie zaskoczyła. Normalnie przy tym stole powinien siedzieć Nęcek i przedstawiciel firmy sponsorskiej. W każdym innym przypadku jest to polityka i kupowanie głosów.

zdradziecka marda
3 lat temu

Dzięki PiSowi i narodowej fundacji możemy dowiedzieć się również wraz z całym światem ile kosztował batonik zamordowany przez zgniłego sędziego. Te 19 mln złotych wydane na rozpowszechnienie tej i podobnych informacji spożytkowano godnie a’la PiS. PRL może się schować.

ja
3 lat temu

Pan trener przez 20 lat nie mógł stworzyć takiego miejsca dla rozwoju tenis stołowego w Tarnobrzegu??? Dziwne!!!! Gdzie był przez te lata?? Wolał kupować i sprowadzać z grubą kasę zawodniczki już wyszkolone. Teraz się ocknął? Powód zawodniczki KTS prawie wszystkie trenują w swoich krajach Niemcy, Rumunia, Białoruś, Serbia tu tylko przyjeżdżają na mecze. O tym się nie mówi, że w Tarnobrzegu nikt nie trenuje z kadry KTS a ciągnie się kasę z UM wiec trzeba zamydlić oczy, ze coś się robi dla dzieci z TBG. Ktoś pomógł mu to stworzyć i inni pracują na jego sukces (instruktorzy) a on przy boku posła i radnego spija śmietankę i udaje ze to jego sukces. Dlaczego nie pokazał Tych ludzi co zapieprzali na ten projekt? Gdyż musiałby podzielić się sukcesem a to nie w jego stylu. Żenada!!

abcd
3 lat temu

A po co ten tenis? Kasa wywalona w błocko.Przecież to jakiś żart jest.Nikt na to nie chodzi i nikt tego nie ogląda

Ambertusk
3 lat temu
Reply to  abcd

Jeżeli uważasz, że nikt nie chodzi oraz nie ogląda to Ty jesteś żartem. Brawo Kamil, oby tak dalej. Tenis stołowy to już wspaniała tradycja w naszym mieście i niech tak zostanie. KTS!

abcd
3 lat temu
Reply to  Ambertusk

Nikt tego nigdy nie ogladał i nie oglada.Podaj mi ilość sprzedanych biletów to wszyscy oszacujemy jakie to wielkie tłumy przychodzą ogladać grę tenisistek:)30-40 osób na mecz,czy mniej?Kasa wywalona w błoto

kibicie
3 lat temu
Reply to  abcd

Na ostatnich meczach Ligi Mistrzów było przeszło 1000 kibiców!!!

abcd
3 lat temu
Reply to  kibicie

Odstaw to co bierzesz bo robisz z siebie durnia:)

Andrzej
3 lat temu
Reply to  kibicie

30 kibiców przychodzi na mecze ekstraklasy, LM ogląda znacznie więcej osób ale nie przesadzajmy z liczbą ponad 1000 kibiców gdyż całkowicie zapełniona hala MOSiR to ok 1300 krzeseł a na LM często jedna trybuna jest zamknięta dla kibiców a druga nigdy pełna nie była. Osobiście kibicuję Nęckowi i jego drużynie ale faktycznie brakuje mi w składzie wychowanki rodem z Tarnobrzega. To wychowankowie przyciągają kibiców. Nie wiem dlaczego utalentowana Karolina Pęk z IKSu nie gra i nie szkoli się u boku naszych mistrzyń, ktoś wie dlaczego?

eye
3 lat temu
Reply to  kibicie

no no 🙂 a może napiszesz po ile bilety?? 🙂

kibicie
3 lat temu

KTS Siarka Tarnobrzeg – najbardziej utytułowany klub w historii polskiego tenisa stołowego. Jeden z najlepszych w Europie. Dziękujemy Panu trenerowi Nęckowi, dziękujemy Panu europosłowi Tomaszowi Porębie. Dzięki Waszej determinacji, KTS może jeszcze szybciej się rozwijać i zdecydowanie bardziej stawiać na młodzież. A przecież o to w tym wszystkich chodzi. Brawo!!!

Emil
3 lat temu

Wreszcie ktoś załapał, że nie ma co ładować kasy w tarnobrzeską koszykówkę, bo żadnego pożytku z tego nie ma. Co innego tenis będący na wysokim poziomie. Nic tylko pogratulować trenerowi, posłowi i radnemu chęci i zaangażowania. Szczere gratulacje. Oby więcej takich mądrych decyzji.

karol
3 lat temu

Odpowiedz dla Andrzej Piszesz on – „Osobiście kibicuję Nęckowi i jego drużynie ale faktycznie brakuje mi w składzie wychowanki rodem z Tarnobrzega. To wychowankowie przyciągają kibiców.” Ja również kibicuje temu klubowi ale są przykre i dziwne sprawy Zapytałeś – „Nie wiem dlaczego utalentowana Karolina Pęk z IKSu nie gra i nie szkoli się u boku naszych mistrzyń, ktoś wie dlaczego?” Proste. Bo trener nie był zainteresowany tą zawodniczka z tak olbrzymim talentem z Tarnobrzega wychowanka IKS-u, która w barwach tego klubu zdobyła min. medale w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 i w Rio de Janeiro 2016. Niby szukał od lat talentu w TBG a miał go kilka ulic dalej lecz nie skorzystał. To jest bardzo dziwne! Karolina mogła rozwijać się w Tarnobrzegu trenując z zawodniczkami KTS i w IKS. Mogła reprezentować Tarnobrzeg jako zawodniczka niepełnosprawna w Igrzyskach, Mistrzostwach Świat i Europy jako np. IKS oraz normalnie grać w lidze i rozgrywkach międzynarodowych juniorka, seniorka jako KTS. Teraz odnosi sukcesy dla Krakowa w Bronowiance bo nikt w KTS nie chciał zainteresować się współpracą miedzy oboma klubami. Największy Tarnobrzeski talent, który pojawił się w ostatnich latach Karolina Pęk nie doczekał się pomocy i zainteresowania Z.N. Dlaczego to tylko trener wie. Dla… Czytaj więcej »

mieszkaniec Tarnobrzega
3 lat temu

Przykre i totalnie głupie. Wątpię aby w najbliższych latach KTS i Nęcek znalazł w mieście podobny talent, diament, który trzeba był od dawna szlifować.

Admin
Aga
3 lat temu

Europoseł będzie tworzył w Tarnobrzegu tenisowe zagłębie, a w Mielcu i Stalowej Woli przemysłowe

on
3 lat temu

Szkoda, ze nikt z dziennikarzy nie napisał, ze wśród 4 instruktorów prowadzących zajęcia TCTS jest wychowanek i zawodnik IKS-u Jakub Łoch oraz trener od 2010 IKS-u Jacek Lachor. Jak mówimy o ludziach to prowadzących, to mówmy o wszystkich a nie tylko osobach z IKS.

on
3 lat temu
Reply to  on

W poprzednim komentarzu na końcu zdania powinno być KTS

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x