Chcesz mieszkać naprawdę wygodnie? Mieszkaj kameralnie

Nawet wielbiciele wielkomiejskiego szumu i zwolennicy wygód i atrakcji, jakie zapewnia śródmieście, zgadzają się ze stwierdzeniem, że prawdziwy komfort mieszkania tworzą jedynie kameralne osiedla. W praktyce przekłada się to na wciąż rosnący popyt na mieszkania właśnie w tego typu zabudowie – raczej niskiej, kameralnej i nieco oddalonej od ścisłego centrum. Zastanawiasz się nad zakupem nowego lokum? Sprawdź te powstające na kameralnych i bardzo nowoczesnych osiedlach.

Kameralne osiedle, czyli jakie?

Dlaczego osiedla kameralne cieszą się tak dużym zainteresowaniem? To z pewnością zasługa ich cech, które spełniają oczekiwania większości z nas. Bo przecież prawie każdy z nas chce mieszkać w komfortowych warunkach ciszy i spokoju. Kameralne osiedle wyróżniają się przede wszystkim niewielką intensywnością zabudowy. To najczęściej kilka budynków, z których każdy oferuje około 20 mieszkań. Tego typu komfortowe rozwiązanie proponuje między innymi deweloper alberoinvest.pl – kameralnie, a wciąż bardzo funkcjonalnie. Tutaj w pięciu 4-kondygnacyjnych budynkach znajdzie się 95 lokali mieszkalnych, każdy o powierzchni od 30 do 79 m². A wszystko znakomicie zlokalizowane w tzw. Ursusie willowym w Warszawie.

Mała intensywność zabudowy, właściwa dla osiedli o kameralnym charakterze, sprzyja projektowaniu budynków, których parter stanowią mieszkania, do których przyporządkowane są ogródki. Jeśli od zawsze marzyłeś o swoim własnym kawałku zieleni, zastanów się właśnie nad takim rozwiązaniem. Tutaj swój skrawek ogrodu mają zazwyczaj wszyscy mieszkańcy, bowiem lokale na wyższych kondygnacjach podsiadają najczęściej przestronne balkony, które można swobodnie zaaranżować.

Niektóre osiedla, tak jak wspomniana wcześniej propozycja firmy Albero Invest, zakładają także takie zagospodarowanie terenu, by mógł zostać stworzony plac zabaw dla dzieci oraz przytulny kącik grillowy z murowanym grillem i specjalnie wydzielonym miejscem na ognisko.

Niewielkie, a jednak bardzo funkcjonalne – co zyskujesz mieszkając kameralnie?

Kameralność nie ogranicza wcale wygody i nie wyklucza praktycznych rozwiązań. Funkcjonalność zaczyna się tutaj już kwestii rozkładu mieszkań, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Poza tym dostęp do miejsc parkingowych, w tym w garażach podziemnych, dogodne i zróżnicowane połączenia komunikacyjne, znakomita infrastruktura osiedlowa i miejska (szkoły, przedszkola, sklepy, obiekty o charakterze sportowym i rekreacyjnym), dostępność dużej ilości terenów zielonych, a także tras rowerowych – wszystko to możesz zyskać wybierając kameralne, spokojne, jednak wciąż bardzo funkcjonalne i komfortowe osiedle.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content