Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski: Skutki przejścia orkanu Ksawery. Powalone drzewa, uszkodzone auta, zerwane dachy

 złamane drzewo przy przychodni nr 1 w Tarnobrzegu (foto: Telewizja Lokalna)

Strażacy usuwają skutki przejścia przez Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski nocnej wichury. – Pierwsze zgłoszenia zaczęły do nas spływać wczoraj, tuż przed godziną 23 – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl młodszy brygadier Jacek Widuch. – W terenie pracujemy przez cały czas, do tej pory interweniowaliśmy 54 razy – dodaje.

Na chwile obecną, nad usuwaniem skutków wichury,  pracuje 250 strażaków z 53 zastępów. – Interwencje przez nas podejmowane dotyczą głównie połamanych drzew, które przewracały się na ulice czy chodniki – tłumaczy brygadier Widuch. – Do tej pory otrzymaliśmy informacje o siedmiu pojazdach, uszkodzonych przez połamane drzewa – dodaje.

Nocna wichura uszkodziła lub zrywała pokrycia dachowe, m.in. w budynkach mieszkalnych w Ocicach i Sobowie. Konstrukcie dachowe uszkodzone zostały również w Woli Baranowskiej, w Rozalinie zaś została zerwana linia energetyczna.

– Na szczęście nie posiadamy informacji, aby jakieś osoby zostały poszkodowane wskutek nocnych zdarzeń – dodaje Jacek Widuch.

****************************************************************************************************************************

W nawałnicach, które wczoraj wieczorem i w nocy przeszły nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Zginęły dwie osoby – mężczyzna, który spadł z dachu w województwie lubuskim oraz kobieta z województwa wielkopolskiego, na którą przewróciło się drzewo. Rannych zostało 39 osób, w tym strażacy niosący pomoc poszkodowanym.

w związku z nawałnicami, funkcjonariusze PSP i strażacy-ochotnicy interweniowali blisko 11 tys. razy – wyjeżdżali m.in. do uszkodzonych budynków i wiatrołomów. W akcję na terenie całego kraju zaangażowanych było niemal 42 tys. strażaków. – informuje MSWiA

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x