Ukrainiec Pavlo Veretskyi zwycięża w 39. edycji Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera (fotoreportaż oraz video HD)

Ukrainiec Pavlo Veretskyi, zwyciężył w tegorocznej, 39. edycji Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Reprezentant klubu LKB Rudnik do pokonania 15 km trasy potrzebował 48 minut i 16 sekund.

Wynik poniżej 49 minut uzyskali jeszcze drugi na mecie Andrzej Starzyński (48:20:57), trzeci Ruslan Sarchuk (48:28:56) oraz reprezentant tarnobrzeskiego klubu biegacza Witar Michał Wojciechowski, który ukończył bieg na czwartym miejscu, z czasem 48:45:04.

Wśród kobiet, trasę od Zamku w Baranowie Sandomierskim do Zamku w Dzikowie najszybciej pokonała Ukrainka Oksana Raita (58:52:65), wyprzedzając krajankę Mariyę Hudak o zaledwie dwie sekundy. Nieco ponad minutę później, na mecie zameldowała się pierwsza Polka, Małgorzata Siembida, reprezentująca Stalowowolski Klub Biegacza. Ubiegłoroczna zwyciężczyni biegu, tym razem zajęła trzecie miejsce.

Łącznie tegoroczną edycję biegu ukończyło 142 zawodniczek i zawodników, wśród których był 70-letni Zdzisław Karpiński, uczestnik wszystkich edycji Biegu Nadwiślańskiego.