Tarnobrzeg: Projekt rozbudowy parkingu przy cmentarzu w Sobowie zwycięża w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego (video)

Projekt rozbudowy parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sobowie zwycięża w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego – poinformował dziś prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb. Projekt ten zwyciężył w puli projektów ogólnomiejskich.

Łącznie w tegorocznej edycji budżetu zagłosowało 4401 osób, w tym 858 głosów oddały osoby niepełnoletnie.

Na rozbudowę parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sobowie głosowało 1027 osób, drugie miejsce w głosowaniu zajął projekt budowy „Przedszkola dla zwierząt” na które głosowało 889 osób. Z kolei na trzecim miejscu uplasował się projekt budowy drogi dojazdowej na cmentarz w Wielowsi na który zagłosowało 848 osób, zaś 686 osób głosowało na „Tarnobrzeski AIRSCREEN- czyli kino plenerowe dla tarnobrzeżan”.

WYNIKI GŁOSOWANIA NA PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

WYNIKI GŁOSOWANIA NA PROJEKTY OSIEDLOWE

W przypadku projektów osiedlowych, na osiedlach gdzie zostały zgłoszone pojedyncze inwestycje (Przywiśle, Wielowieś, Nagnajów, Piastów, Podłęże, Dzików, Wielopole, Stare Miasto i Zakrzów), każdy z tych projektów zostanie zrealizowany.

Z kolei na osiedlu Ocice zrealizowane zostaną oba zgłoszone projekty czyli „Bramka do piłki nożnej tulejowana” oraz „Plac zabaw z podłożem trawiastym z elementami do ćwiczeń na świeżym powietrzu – za łączną kwotę 100 tysięcy zł”. Analogicznie, również na osiedlu Sielec zrealizowane zostaną oba projekty czyli „Budowa siłowni zewnętrznej” i remont domu osiedlowego. Każdy z tych projektów wyceniono bowiem na 50 tysięcy zł.

Na osiedlu Dzików wygrał projekt „II etap- dokończenie zadania ,,Utworzenie ciągu pieszo-rowerowego od Parku Dzikowskiego do Osiedla Dzików” , z kolei na osiedlu Miechocin, najwięcej głosów zebrał projekt „Zagospodarowanie terenu użyteczności publicznej położonego w Tarnobrzegu- Osiedlu Miechocin w rozwidleniu dróg gminnych- ulic; 12 Października, J. Długosza, i St. Orła zakresem obejmującego budowę napowietrznej siłowni, ciągu pieszego i urządzonej zieleni parkowej  (Etap II).

Z trzech projektów zgłoszonych w Mokrzyszowie wygrał projekt „ Rodzinny park rekreacyjny ,,Przy stadionie” z nową siłownią i altaną”.

Najwięcej głosów na osiedlu Serbinów, gdzie zgłoszono cztery projekty, otrzymał pomysł ,,Jeśli o naukę i zabawę chodzi- skorzystają wszyscy starsi oraz młodzi”- modernizacja placu zabaw oraz otoczenia wokół Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu.

Na osiedlu Siarkowiec wygrał projekt „Remont chodników przy ul. Św. Barbary na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gruntową do skrzyżowania z ul. Sikorskiego”.

Na osiedlu Sobów rozbudowany zostanie Park Olszynka, z kolei na os. Wielopole, gdzie zgłoszono trzy projekty, zrealizowany zostanie II etap budowy parkingu dla samochodów osobowych i dostawczych przy ul. Tracza.

NAJAKTYWNIEJSI MIESZKAŃCY SOBOWA

Tradycyjnie, najwięcej – bo 760 osób zagłosowało na osiedlu Sobów. Drugim wynikiem może pochwalić się osiedle Serbinów, tam bowiem, zagłosowało 709 osób. Trzecie miejsce na podium przypada w tym roku mieszkańcom osiedla Wielowieś, tam do urn poszło 576 osób. Najniższą frekwencję zanotowano zaś na osiedlu Nagnajów, gdzie zagłosowało 40 osób.

KINO LETNIE JEDNAK POWSTANIE?

Mimo, iż ze środków budżetu obywatelskiego realizowany będzie tylko zwycięski projekt, czyli rozbudowa parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sobowie za kwotę 400 tysięcy zł, to są duże szanse na to, iż miasto zakupi sprzęt do kina letniego. Środki finansowe na tę inwestycję pochodzić będą z tzw „kapslowego”, czyli opłat wniesionych za wydane koncesje na sprzedaż alkoholu.

– Te pieniądze zawsze przeznaczamy dla dzieci i młodzieży. Z „kapslowego” wybudowaliśmy tor przy szkole nr 10, zaś teraz, najprawdopodobniej pieniądze te w kwocie 250 tysięcy zł przeznaczymy na zakup kina letniego – mówił dziś prezydent Kiełb. – Kinem administrował będzie Tarnobrzeski Dom Kultury – dodał.

Dotychczas, na seanse do kina letniego mieszkańców miasta zapraszało Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 ” Tarnobrzeska Dolina Wisły”. Wieczorno – nocne seanse za zamkiem w Dzikowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
3 lat temu

To głosowanie to jest jedna wielka kpina.

zz
3 lat temu

Rozbudowa parkingu, który będzie wypełniony samochodami 1 dzień w roku. BRAWO

Tadek
3 lat temu
Reply to  zz

Nie tylko jeden dzień w roku. Gdy był pogrzeb proboszcza z Serbinowa również brakowało parkingu. Fajnie ta fotka przedstawia problem miejsc parkingowych.

PIOTR
3 lat temu

Masz rację parking który zapełnia się tylko podczas świąt a w pozostałe dni korzystają nauki jazdy.

wybroca
3 lat temu

Tak zadecydowali większością głosów mieszkańcy naszego miasta i pogódźmy się z tym. PiS wygrał wybory i rządzi samodzielnie a zagłosowało na niego tylko 19% obywateli. W BO frekwencja to ok 10% mieszkańców(liczba mieszkańców to ok46.000) a zwyciężył projekt na który zagłosowało ok 3% mieszkańców 🙂

TBG
3 lat temu

Nie no kur** rewelacja najpotrzebniejsza rzecz to parking pod cmentarzem…założę sie ze większość głosujących to mochery bez aut ! Szkoda strzępić ryja…w drugiej kolejność proponuje schody ruchome z parkingu – powinno przejść…
Ludzi komu to potrzebne ?!? Przecież na tym cmentarzu i tak jest duży parking…Ci co głosowali to chyba nie wiedzą co to mały parking i problem z zaparkowaniem

Filip
3 lat temu

Na niektórych pogrzebach parking w sobowie też się całkiem zapełnia. Potrzebny jest większy, ale finansować rozbudowę powinna instytucja czerpiąca dochód z cmentarza. Trochę dziwne priorytety mają tarnobrzeżanie.

Smutno radosny
3 lat temu

Sobów jest najbardziej zgranym osiedlem w Tarnobrzegu i potrafią zmobilizować się do głosowania na swoje.A że nie zawsze nie zawsze są to sensowne projekty(j.w.)? Ich sprawa.
Lecz pozostałe tarnobrzeskie buraki mogą mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie,skoro wolą siedzieć w domach i pyszczyć, a nie chce się rudzyć swoich 4 liter i powalczyć o pieniądze idąc na zwykły spacer i wchodząc do lokalu gdzie odbywa się głosowanie..W przyszłym roku znowu Sobów wygra.TYm razem będzie to pomnik JP II!!
Ja już go ptoponuję.A za dwa lata pomnik Lecha Kaczyńskiego

Mieszaniec
3 lat temu

Gratulacje dla mieszkańców Sobowa i Wielowsi że potrafili praktycznie całą miejscowością się zmobilizować i głosować w swojej sprawie. Z drugiej strony pokazuje to smutną rzeczywistość miasta. Mieszkańcy osiedli z centrum mają serdecznie w głębokim poważaniu sprawy swojego miasta( w sumie „władza” pokazuje wprost co jest dla niej ważne wiec w sumie bardzo się im nie dziwie) jednocześnie mieszkańcy osiedli tzw.wiejskich nie czują się w żaden sposób związani z miastem więc liczą tylko ile mogą „wyciągnąć” z budżetu dla siebie. To powoduje, że nie ma szans żaden projekt naprawdę ogólno miejski , pro rozwojowy bo każdy ma inne priorytety.

Inna sprawa budżety osiedlowe to naprawdę mocna patologia bo nie rozumiem jak np. Nagnajów liczący około 100 mieszkańców ma taki sam budżet jak np.Serbinów zamieszkany przez około 13 tyś.mieszkańców….

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x