Tarnobrzeg: Z „kapslowego” miasto kupi Kino Letnie? (video)

Powstanie tarnobrzeskiego AIRSCREEN- czyli kina plenerowego dla tarnobrzeżan – było jednym z projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mimo, iż projekt ten zajął w głosowaniu czwarte miejsce, to ma on szanse na realizację, jak poinformował dzisiaj prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb.

Na budowę kina letniego miałby by zostać przeznaczone środki pieniężne z tzw. „kapslowego” czyli opłat wniesionych za wydane koncesje na sprzedaż alkoholu.

– Te pieniądze zawsze przeznaczamy dla dzieci i młodzieży. Z „kapslowego” wybudowaliśmy tor przy szkole nr 10, zaś teraz, najprawdopodobniej pieniądze te w kwocie 250 tysięcy zł przeznaczymy na zakup kina letniego – mówił dziś prezydent Kiełb. – Kinem administrował będzie Tarnobrzeski Dom Kultury – dodał.

Dotychczas, na seanse do kina letniego mieszkańców miasta zapraszało Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 ” Tarnobrzeska Dolina Wisły”. Wieczorno-nocne seanse za zamkiem w Dzikowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

VIDEO-od 5.55

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kinomaniak :)
3 lat temu

Kino letnie to dobry wybór. Jestem za.

mieszkaniec
3 lat temu

Dobrze, że ktoś znalazł kasę na dobry pomysł. Kino w wykonaniu Natury 2000 – wielki szacun! byłem dwa razy i widać, że ludziom się podobało.

Wyborca
3 lat temu

Witam ciszę się że Prezydent planuje zakup kina letniego to chyba jedyny projekt, który mnie najbardziej urzekł. Szacun dla Radnego Myszkowskiego, który miał super pomysł. Pytanie czy Prezydent dotrzyma słowa bo w zeszłym roku na konferencji też obiecał że zrealizuje projekt Myszkowskiego oświetlenie ścieżki rowerowej wzdłuż Wisłostrady i lipa dalej ciemno jak w d…e. Więc może teraz

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Wyborca

Jakbyś był na bieżąco to byś wiedział że ścieżka ma być robiona w ramach rewitalizacji.

kaja
3 lat temu

Za dwa miesiące w Stalowej Woli zostanie otwarte pierwsze multikino. Od niedawna jest też prowadzona rekrutacja do pracy.

Obecnie do pracy w stalowowolskim „Heliosie” poszukiwany jest: zastępca kierownika ds. kinotechnicznych, specjalista ds. kluczowych klientów, kierownik kina oraz obsługa kina. Aplikować można do 5 listopada za pośrednictwem strony internetowej Heliosa.

Obok rekrutacji trwają również przygotowania do uroczystego, grudniowego otwarcia. Jak mówi Anna Koczarska, rzecznik prasowy „Heliosa” będzie to ich 44 czwarte kino w Polsce. Do tej pory na Podkarpaciu uruchomiono po jednym w Krośnie i Przemyślu oraz dwa w Rzeszowie. Równocześnie obok Stalowej Woli jest przygotowywane otwarcie kin w Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

Kino przy centrum handlowym VIVO! powstaje na łącznej powierzchni ok. 1.030 m kw. a w jego skład będą wchodziły cztery klimatyzowane sale kinowe z łącznie 660 miejscami dla widzów. Zostały one dobudowane do ściany znajdującej się przy wejściu głównym do centrum i będą posiadać swoje odrębne wejście.

Wyposażenie oraz projekt kina będą spełniać najwyższe standardy technologiczne oraz designerskie. Kina Helios wyposażone są w komfortowe fotele, najwyższej światowej jakości ekrany oraz znakomity system nagłośnienia. Obok najnowszych premier kina polskiego oraz światowego na widzów czekać będą także seanse specjalne takich jak: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe czy seanse dla najmłodszych.

Smutno radosny
3 lat temu
Reply to  kaja

Fajnie.Lecz w związku z tym, że wszyscy dookoła we wszystkim nas ubiegają pozostaje cieszyć się i z kina letniego…

zenek
3 lat temu

Normalnego kina nie ma a marzy się im jakieś letnie. Nie ma co oglądac, tak naprawdę.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x