Tarnobrzeg: Powstał Punkt Informacji Turystycznej (zdjęcia oraz video HD)

Wczoraj miało miejsce uroczyste otwarcie Punktu Informacji Turystycznej. Punkt mieści się w budynku PTTK Oddziału Miejskiego „Siarkopol” w Tarnobrzegu przy ul. Mickiewicza 11 a., tel. 15 822 34 79.

Utworzenie Punktu Informacji Turystycznej, to odpowiedź na inicjatywę Prezydenta Miasta, której realizacji podjął się Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK „Siarkopol” wspierając w ten sposób działania i inicjatywy promujące Tarnobrzeg, jako ośrodek turystyki rekreacyjno-weekendowej.

Członkowie Oddziału własnymi siłami wyremontowali pomieszczenie, w którym zlokalizowano Punkt. Korzystając ze wsparcia finansowego Gminy Tarnobrzeg zainstalowano na budynku plafon ze znakiem „Informacji turystycznej”, wykonano tablicę informującą o czasie pracy, zadbano o wizualizację Punktu w postaci oklejenia szyby frontowej.

Dotacja posłużyła również do przygotowania i wydrukowania planu miasta i folderu informacyjnego dla turystów odwiedzających Tarnobrzeg, a także wykonania okolicznościowego stempla.

Obsługę Punktu pełnią społecznie członkowie Oddziału z dużym doświadczeniem w zakresie obsługi ruchu turystycznego. W dalszej perspektywie planowane jest rozpoczęcie procedury certyfikacji Punktu, co umożliwi włączenie tej placówki do ogólnopolskiej sieci certyfikowanych punktów Polskiej Organizacji Turystycznej.

Główne zadanie Punktu Informacji Turystycznej to obsługa ruchu turystycznego, polegająca na:

  • informacji i poradnictwie dla turystów indywidualnych.
  • współpracy z organizatorami turystyki w zakresie obsługi wycieczek.
  • nieodpłatnej dystrybucji materiałów informacyjnych w Punkcie i na zewnątrz, dla innych Punktów Informacji​Turystycznej oraz organizatorów turystyki.
  • promocji miasta polegającej na dystrybucji materiałów informacyjno-promocyjnych otrzymywanych od Wydziałów i jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz zewnętrznych uczestników ruchu turystycznego.

W fazie rozruchowej pracę Punktu Informacji Turystycznej zaplanowano na 5 dni w tygodniu, minimum 4 godziny dziennie. Dokładną informację o godzinach pracy każdy zainteresowany odnajdzie na stronie internetowej Oddziału PTTK w Tarnobrzegu.

info: UM Tarnobrzeg
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Doda
3 lat temu

Co to jest infotmacja?

dada
3 lat temu

a na stronie urzędu miasta na zdjęciu ten błąd zamazali hehehehe myśleli że nikt nie zobaczy (drugie zdjęcie) ( http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/w-tarnobrzegu-powstal-punkt-informacji-turystycznej,894.html)

asd
3 lat temu

Dzien dobry czy moglbym uzyskal infotmacje? 😀

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x