Sandomierz: 24 pary świętowały Złote Gody (zdjęcia)

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła się w minioną sobotę, w sali rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Po wysłuchaniu Marszu Mendelssohna pary świętujące swój jubileusz przywitał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza oraz Halina Sroczyńska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

W uroczystości, poza dostojnymi jubilatami, uczestniczyli także ich najbliżsi oraz przyjaciele.

– Mam wielki zaszczyt świętować dziś w Państwa gronie Złote Gody. Jubileusz ten jest dobrą okazją, by powiedzieć jak ważną częścią naszej sandomierskiej społeczności jesteście. Wiek i doświadczenie mają współcześnie dużą wartość. Państwa najbliżsi, tutaj obecni – dzieci, wnuki, może i prawnuki mogą korzystać pełnymi garściami ze skarbnicy wiedzy życiowej jaką Państwo jesteście. Złote Gody, które dziś świętujemy to wyraz podziękowania Państwu za dar swojego pozytywnego doświadczenia życiowego. Długie i zgodne życie małżeńskie to świadectwo Państwa mądrości. Życzę Państwu wiele, wiele lat zdrowia, radości i wspaniałych doświadczeń w kolejnych latach życia małżeńskiego. Wszystkiego dobrego – mówił Gospodarz Miasta.

Złote Gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego świętowały 24 pary: Stanisława i Marek Frańczakowie, Marianna i Jerzy Jakusowie, Anna i Michał Jastrzębscy, Grażyna i Witold Kasprzykowie, Ryszarda i Stanisław Knajderowie, Eugenia i Antonii Komandowie, Janina i Jan Królowie, Marianna i Jan Libiccy, Barbara i Stanisław Lipowie, Elżbieta i Aleksander Łatkowscy, Wiesława i Kazimierz Niezgoda, Elżbieta i Ryszard Parzychowie, Grażyna i Piotr Rewerowie, Barbara i Aleksander Sadowscy, Zofia i Jan Sajurowie, Krystyna i Adam Stępniowie, Krystyna i Jerzy Wojciechowscy, Ewa i Zygmunt Wołczyńscy, Lidia i Andrzej Zarzyccy, Urszula i Bartłomiej Ziarkowie, Elżbieta i Janusz Chruścielowie, Krystyna i Jan Mikulowie, Barbara i Henryk Sempruchowie oraz Barbara i Stanisław Smardzowie.

Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu pod kierunkiem Haliny Miłek, Lucyny Brodowskiej oraz Edyty Ciżyńskiej. Dodatkowo wiązankę melodii zaprezentował Witold Robuta z Centrum Edukacji Artystycznej GAMA w Sandomierzu.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x