Uczniowie z Gorzyc nagrodzeni!

W dniach 9 – 10 października 2017 r. odbyła się wycieczka do Zakopanego dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. Brali w niej udział uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen (co najmniej 4,75) albo wykazali się największą aktywnością w pracach organizacji uczniowskich. Wycieczka była nagrodą za pracę w roku szkolnym 2016/2017 i była w całości sfinansowana przez szkołę oraz sponsorów, uczestnicy nie ponieśli żadnych kosztów. W wycieczce wzięło udział 25 uczniów i dwóch nauczycieli.

– Wyjechaliśmy z Gorzyc o godzinie 8:00 w poniedziałek i przez Kraków dotarliśmy do miejscowości Ząb koło Zakopanego (miejscowość z której wywodzi się nasz dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch) – mówi Tomasz Mękal, organizator wycieczki. Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy Staszelówka przyjął nas bardzo miło: mogliśmy korzystać z boiska wielofunkcyjngo z kortem tenisowym, huśtawek, oraz karuzel i trampolin – dodaje Janusz Gierach.

Właścicielka ośrodka tradycyjnie (uczniowie z Gorzyc są tam już po raz piąty) przyjęła uczestników wycieczki miłym podejściem oraz super smacznymi posiłkami. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu wszyscy wyruszyli na pieszą wyprawę na Gubałówkę, po zejściu obok wyciągu, do Zakopanego nadszedł upragniony czas wolny na Krupówkach.

– Wieczorem graliśmy w piłkarzyki, tenisa stołowego oraz snookera, niektórzy bawili się na dyskotece – wspomina Filip, uczeń klasy II TI . Następnego dnia w planach była wycieczka nad „Morskie Oko”. Trasa zajęła nam 2 godziny, – mówi Artur. Dość szybko zrobiło się chłodno więc szybkim marszem powędrowaliśmy na parking w Palenicy – dodaje. We wtorek o godzinie 21:00 wszyscy szczęśliwie dotarli do Gorzyc. Karol, uczeń klasy IV technikum mechanicznego był na wycieczce po raz drugi (i ostatni bo w tym roku kończy szkołę).- Gdyby technikum trwało pięć lat zrobiłbym wszystko, aby w roku następnym znów wziąć udział w wycieczce, bo są to niezapomniane chwile – mówi Karol. Warto się uczyć – dodaje.

– Dla nas uczeń i jego osiągnięcia są najważniejsze, i tym różnimy się od innych szkół – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz. Uczniowie współdecydują o przyszłości i zmianach w szkole – dodaje dyrektor.

Należy dodać, iż wspólne działania pedagogów i uczniów gorzyckiej szkoły skutkują nie tylko bezpłatnymi wycieczkami oraz stypendiami dla uczniów ale również bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów o czym świadczy ilość uczniów w klasach pierwszych oraz wynik ostatniego egzaminu maturalnego w tej szkole, który wyniósł 100%, co było ewenementem w województwie podkarpackim.

materiał partnera