ZAKSA w drodze do tytułu mistrza Polski po raz trzeci

Kibice piłki siatkowej, podobnie jak zawodnicy, rozpoczęli nowy sezon rozgrywek PlusLiga. Co prawda w tym roku nie ma wyraźnego faworyta, jednak po raz trzeci po tytuł Mistrza Polski zamierza sięgnąć Zaksa – Kędzierzyn Koźle. Zawodnicy, zapewniają, że zrobią wszystko, co możliwe, aby włączyć się w tym sezonie do walki o medale. Trzeba pamiętać, że w dobrej dyspozycji i dysponujące wyśmienitym potencjałem są też inne drużyny. Obecnie dobrą grę prezentują: PGE Skra, czy Jastrzębski Węgiel. Rywalizacja może okazać się bardzo ostra, gdyż trudno dzisiaj mówić o potencjalnym faworycie. Wszystkie drużyny PlusLigi stać na wiele, a ich gra jest coraz bardziej dopracowana, zagrania techniczne wielce przemyślane.

Swój udział w lidze Zaksa Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła od udanego spotkania z Asseco Resovią, wygrywając na wyjeździe 3:1.

Jak mówi Paweł Zatorski, zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo, Resovia nie oddała meczu bez walki. Podopiecznych trenera Andrea Gardiniego za moment, bo już w środę, czeka spotkanie z niezwykle trudnym przeciwnikiem, jakim jest Jastrzębski Węgiel. Warto wspomnieć, że drużyna Jastrzębskiego Węgla też ma już na swoim koncie zwycięstwo, pokonała 3:1 PGE Skrę Bełchatów, pokazując wysoką klasę i jakość gry.

Gra Zaksy, pomimo wygranej, wymaga jeszcze wielu korekt i udoskonalenia. Przyjęcia drużyny są dobre, zagrania na kontrach również, zawodnicy potrafili wykorzystywać błędy przeciwnika. Taktyka pozwalała na przejęcie zagrania i wykorzystanie ataku. Problemem jest zmiana kadrowa w drużynie
i trzeba się „dopasować” i ograć, aby utrzymać dotychczasowy poziom gry. Odniesione zwycięstwo na pewno wzmocni drużynę i zmotywuje do dalszej pracy.

Podwójne zwycięstwo w poprzednich sezonach zobowiązuje i Mistrzowie Polski przystępują do nowego sezonu jako jeden z faworytów tych rozgrywek. Drużyna na pewno wie, jak walczyć o swoje i jak z kolejnych spotkań wyjść zwycięsko. Nie obstawia zwycięzcy, nie spekuluje na temat swoich szans. Do zwycięstwa trzeba dojść długą i żmudna pracą, a efekty tej pracy są już widoczne, a będą jeszcze bardziej.

Ten sezon dla drużyny będzie nie lada sprawdzianem, w grafiku przewidziano wiele meczów do zagrania, które zweryfikują jakość gry zespołu. Emocjonować się możesz nie tylko grą zawodników, ale także bawiąc się razem z LVbet. Nie tylko zawodnicy, ale również kibice pokładają wielkie nadzieje w rozpoczynających się rozgrywkach i uważają, że efekty będą takie same, jak
w poprzednich dwóch sezonach.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Skip to content