Atak nożownika w galerii w Stalowej Woli – aktualizacja

51-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego zmarła w wyniku obrażeń, zadanych nożem przez 27-letniego mężczyznę, który dzisiaj zaatakował klientów stalowowolskiej galerii. Do szpitali przewieziono w sumie 10 osób, dwie osoby są w stanie krytycznym.

Około godz. 15 dyżurny policji w Stalowej Woli został powiadomiony o mężczyźnie, który zranił nożem kilka osób w galerii handlowej przy ul. Chopina. Policjanci ustalili wstępnie, że mężczyzna atakował ludzi od tyłu raniąc ich w plecy.

Młody mężczyzna został ujęty przez klientów galerii. Policjanci ustalili, że jest to 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli, nie był wcześniej notowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na obecność innych substancji.

Według ustaleń policji motywy sprawcy nie miały podłoża ideologicznego. – Na chwilę obecną sprawca jest w bardzo złym stanie psychicznym, myślę, że stan psychiczny w jakim się znalazł bym motorem jego działań – mówił komendant wojewódzki policji podczas konferencji prasowej.

Czynności procesowe podjęte zostaną jutro. Jak wyjaśniał Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, sprawcy najprawdopodobniej przedstawione zostaną zarzut zabójstwa i zarzuty usiłowania dokonania zabójstwa wielokrotnego.

Poszkodowani przewiezieni zostali do szpitali w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu. Uruchomiona została pomoc psychologiczna.

foto&źródło: Urząd Podkarpacki, Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content