Krótszy dojazd do A4? – Władze Powiatu Tarnobrzeskiego podpisały list intencyjny

Przedstawiciele Powiatu Tarnobrzeskiego znaleźli się w gronie podmiotów, które podpisały list Intencyjny dotyczący określenia zasad i warunków współpracy przy przygotowaniu zadania pod nazwą: budowa nowego węzła autostrady A4 – węzeł Kolbuszowa. List został podpisany pomiędzy Samorządem Województwa Podkarpackiego a samorządami powiatów: ropczycko- sędziszowskiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego, przy udziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Węzeł Autostrady A4 Kolbuszowa ma zostać usytuowany na przecięciu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 987 relacji Kolbuszowa – Sędziszów Małopolski. W ramach inwestycji przewiduje się wstępnie  budowę węzła typu „karo” poprzez budowę łączników zjazdowych i rond na drodze wojewódzkiej. W imieniu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu list intencyjny podpisał wicestarosta Krzysztof Pitra.

– Walczę, aby mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego, Nowej Dęby, Tarnobrzega i całego powiatu, mogli dojechać do autostrady A4 w zaledwie pół godziny. To istotna zmiana, bowiem dziś na dojazd potrzeba dwukrotnie więcej czasu. Wspólnie z innymi samorządowcami, domagam się od Rządu RP, wybudowania w Kolbuszowej łącznika autostradowego, dlatego w Rzeszowie podpisałem się pod listem intencyjnym w tej sprawie. Jestem pewien, że znacznie skrócony dostęp do autostrady A4 to nie tylko wygoda dla naszych kierowców. To także szansa na nowe inwestycje w naszej części Podkarpacia, i nowe miejsca pracy, bowiem dla przedsiębiorców liczą się także dobrze opracowane i wprowadzone w życie zastosowania logistyczne i sprawny transport – powiedział wicestarosta Krzysztof Pitra.

KRÓTSZY DOJAZD DO AUTOSTRADY

Realizacja zadania skróci odległość dojazdu z autostrady A4 do Kolbuszowej i południowej części powiatu tarnobrzeskiego o około 25 kilometrów. Inwestycja poprawi dostępność komunikacyjną do autostrady A4 istniejących terenów przemysłowych i inwestycyjnych w tym Podstrefy Kolbuszowa SSE EURO-PARK MIELEC. Inwestycja ta zwiększy dostępność komunikacyjną północno- zachodnią części województwa poprzez połączenie z DK 9, na trasie której zlokalizowana jest Nowa Dęba, ośrodek przemysłowy o dużym potencjale rozwojowym, posiadający tereny należące do Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN, w pobliżu którego znajduje się poligon Sił Zbrojnych RP.

Samorządy podpisując list intencyjny zadeklarowały, że dołożą wszelkich starań w celu przygotowania i sfinansowania wstępnej koncepcji na realizację zadania z analizą środowiskowo – finansową i  inicjowania działań mających wpływ na realizację zadania.

foto: Podkarpacki Urząd Marszałkowski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leon
3 lat temu

Panie Pitra – Pan to może zrobić wyłącznie łącznik nordic walking na zwałkę… Kolbuszowa o coś się stara, coś będzie z tego miała – a Pan się do tego zwyczajnie próbuje podpiąć.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x