Tarnobrzeżanie mają wielkie serca! Udany koncert, licytacja i kiermasz w ramach akcji „Gramy dla Agi” (fotoreportaż)

Ponad 21 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie wczorajszego koncertu charytatywnego „Gramy dla Agi”. – Dziękujemy wszystkim za ogromne serce, nie spodziewaliśmy się, że odzew na nasz apel będzie tak duży – komentuje dla NW24.pl Teresa Małek Konieczna, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno –Wychowawczego.

Bohaterką wydarzenia jest 35-letnia Agnieszka, która od ponad dwóch lat walczy z nowotworem. Przez kilkanaście lat pani Agnieszka pracowała w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno – Wychowawczym, za każdym razem włączając się w akcje charytatywne organizowane przez placówkę. Teraz tej pomocy potrzebuje sama.

– Choć pomoc Agnieszce to inicjatywa czterech naszych koleżanek, to w organizację koncertu i pozyskiwanie przedmiotów na licytacje włączyli się wszyscy pracownicy ośrodka, zarówno obecni jak również Ci, którzy kiedyś z nami pracowali – opowiada NW24.pl dyrektor Teresa Małek Konieczna. – Każdy uruchomił swoje kontakty, pomoc zaoferowały również wszystkie stowarzyszenia czy organizacje, do których zwróciliśmy się z prośbą – dodaje.

Intensywne przygotowania do koncertu i towarzyszących mu licytacji oraz kiermaszu, trwały dwa tygodnie. – Nikt nie odmówił przekazania przedmiotów na licytację – tłumaczy dyrektor. – Dodatkowo cały czas trwała zbiórka pieniędzy na konto, które założyliśmy dla Agnieszki, zorganizowaliśmy również kiermasz ciast w czterech tarnobrzeskich kościołach – dodaje.

Łącznie z wszystkich akcji, dla pani Agnieszki udało się zebrać ponad 30 tysięcy zł. Pieniądze te już wpłynęły na konto, aby pani Agnieszka mogła pokryć koszty zaplanowanego leczenia onkologicznego i wzmacniającego.

Koszty te są jednak bardzo duże, dlatego osoby które chcą pomóc, mogą wpłacać pieniądze na konto : 27 1240 2744 1111 0010 7579 5277 (PKO SA I Oddział Tarnobrzeg)

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
3 lat temu

Tarnobrzeżanie mają wielkie serca gdy chodzi o pomoc drugiej osobie. Takie pieniądze zbieraliśmy kiedyś podczas finału WOŚP. Z drugiej strony chciałabym dożyć czasów kiedy służba zdrowia będzie nas godnie leczyć aby takie zbiórki nie były potrzebne.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x