Tarnobrzeg: Obrońcy zwierząt pikietowali przed cyrkiem Arena (zdjęcia)

Aktywiści protestowali przed spektaklem Cyrku Arena, który zorganizowano w sobotę, w Tarnobrzegu. Na arenie wystąpili nie tylko klauni, akrobaci, linoskoczkowie i kuglarze, pojawiły się również dzikie zwierzęta, z lwami afrykańskimi na czele.

Jak wyjaśniali w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Maja Wójcik i Wojciech Wrzesień z VIVA Rzeszów, protest nie dotyczył samego cyrku, lecz wykorzystywania w spektaklu dzikich zwierząt. – W cyrkach może być fajna zabawa, mogą być akrobaci, klauni, może być mnóstwo wspaniałych atrakcji, nie musi tam być wcale zwierząt. Chcielibyśmy aby w przyszłości, nie wykorzystywano zwierząt w cyrku, nie ma takiej potrzeby – tłumaczyli aktywiści.

– Dzikie zwierzęta są zmuszane do tego aby całe życie spędzać w klatkach. Zanim pojawią się na arenie są długo tresowane, a sama tresura odbywa się za pomocą bata. Nienaturalne zachowania zwierząt są wymuszane, to jest po prostu okrucieństwo wobec zwierząt, i jesteśmy temu przeciwni – dodali.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
to dzięki WAM
3 lat temu

Zwierzętom właściciel cyrku nie musi płacić więc jadą dalej z tresurą i batem. Przykre, że odbywa się to za WASZE-WIDZÓW-MIESZKAŃCÓW TARNOBRZEGA I OKOLIC PIENIĄDZE. Gdyby nie WASZE pieniądze zostawione w kasie cyrku nie było by bezsensownego cierpienia wykorzystywanych zwierząt. TO DZIĘKI WAM.

kasztan
3 lat temu
Reply to  to dzięki WAM

ale mnie śmieszą zwierzęta

Edyta
3 lat temu
Reply to  kasztan

Sam jesteś śmieszny i w dodatku żałosny.

ks
3 lat temu
Reply to  Edyta

a ty jesteś podwójnie śmieszna

P
3 lat temu

Dziwne, że w dobie programów typu Mam Talent gdzie tysiące pozytywnie uzdolnionych osób w kraju i za granicą pokazuje niesamowity show są jeszcze miejsca gdzie pokazuje się takie średniowiecze. Z drugiej strony co trzeba mieć w głowie aby iść zobaczyć jak np. tygrys skacze przez płonącą obręcz. Po co te męczarnie? Dla naszej uciechy i zabawy? Ej ludzie ludzie…

Basia
3 lat temu

Barwo obrońcy zwierząt! Tyle krajów zakazało już jazdy cyrkom wykorzystującym zwierzęta a Polska nadal zacofana i średniowieczna. Ale dzięki młodym, empatycznym ludziom wkrótce to się zmieni. Brawo Wy! Tak trzymać !

brzoza
3 lat temu

Świetnie, że był protest!
Cyrk jest śmieszny – nie dla zwierząt!
I w Tarnobrzegu ne chcemy cyrków ze zwierzętami.

mieszkaniec Tbg
3 lat temu

Na terenie miejskim nie postawią cyrku to znajdą biznesmena, któremu wszystko jedno co się dzieje na jego działce byle parę stówek zarobić 🙁 Czy to przypadkiem nie z tej działki objętej strefą konserwatorską zniknęły(zostały wycięte) stare drzewa? Co na to miasto? Ile naliczyło kary? Czy sprawa już zamieciona pod dywan?

brzoza
3 lat temu

Pytanie czy i komu cyrk zapłacił za wodę, bo był podpięty do hydrantu za pierwszym wieżowcem… czyj to hydrant? miasta, spółdzielni czy kogo?

mieszkaniec Tbg
3 lat temu
Reply to  brzoza

Raczej na pewno ten hydrant nie należy do biznesmena właściciela działki z cyrkiem. Stawiam na spółkę miejską.

Piś
3 lat temu

Cyrk to obecnie mamy w kraju 24h. Rząd PiŚ nam to załatwił. Śmieje się z nas cały świat

dyba
3 lat temu

Super cyrk.Bylem i chętnie pójdę jeszcze nie raz.Ale tylko wówczas kiedy beda zwierzęta.My mieszkancy Tarnobrzega zapraszamy cyrki ze zwierzetami.

Doda
3 lat temu

No aktywistów było wielu!!! Owszem jesteśmy zacofani,ale nie dlatego że oglądamy tresowane zwierzeta w cyrku,ale dlatego że przywiązujemy je w lesie do drzewa zostawiając na powolną smierć w męczarniach,że topimy małe kotki,że dajemy sobie jako prezenty małe słodkie żywe przytulanki które zaraz potem lądują na ulicy lub śmietniku.

Ramzes
3 lat temu

ciekawe mamy czasy: aborcja nazywana jest prawem człowieka, ale tresowanie zwierząt oraz ich występy w cyrku to zbrodnia…

bosky
3 lat temu

I materiały anty cyrkowe przynieśli w reklamówce z H&M , wiadomo kto i za jaką kasiorkę tam pracuje. Lans , modne ciuszki z HM i pikieta na rzecz biednych zwierząt. OK popieram, ale skoro jesteście tacy wrażliwi na cierpienie ,( co moim zdaniem jest tylko pozą ), to ogarnijcie kuwetę dziecka drogie.

BL
3 lat temu

dyba i bosky – wy to idioci czy pracownicy cyrku? aaa pewnie jedno i drugie, to zwykle w parze chodzi. konkurs na najbardziej debilny komentarz rozstrzygnięty!ex aequo

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x